Medjugorjes Balss

Lūgšanu grupu avīze

2007.gada maijs

Ielādēt rakstu doc formāta (367 kB)

Dievmātes vēstījums no Medjugorjes 2007. gada 25. aprīlī

Dārgie bērni! Arī šodien atkal no jauna aicinu jūs uz atgriešanos. Atveriet jūsu sirdis. Šis ir žēlastības laiks, kamēr es esmu ar jums, izmantojiet to. Sakiet sev: „šis ir laiks dēļ manas dvēseles”. Es esmu ar jums un mīlu jūs ar neizmērojamu mīlestību. Pateicos jums, ka atsaucaties manam aicinājumam.


Dievmātes vēstījums Mirjanai 2007.gada 2.maijā, dienā, Dievmāte kopā ar Mirjamu lūdzas par tiem, kuri nepazīst Dieva mīlestību.
Dārgie bērni, šodien es nāku pie jums ar mātišķām ilgām cerībā uz to, ka atdosiet man jūsu sirdis. Mani bērni, atdodieties man ar absolūtu uzticēšanos un bez bailēm. Es jūsu sirdis tad atdošu manam Dēlam un Viņa žēlsirdībai. Tad, mani bērni, jūs spēsiet redzēt visu ar savādākām acīm, nekā to redz pasaule. Tad jūs spēsiet ieraudzīt jūsu tuvākos un saprast viņu sāpes un ciešanas.


Mani dārgie brāļi un māsas!


 

Sākas maija mēnesis, kurš īpaši veltīts Dievmātei. Baznīca šai laikā aicina mūs vairāk laika veltīt mūsu Debesu Mātei. Šodien Viņa mums saka: „Es mīlu jūs ar neizmērojamu mīlestību.”
Vienreiz Vizionārei Marijai Pavlovičai jautāja: „Kurš Dievmātes vēstījums ir pats skaistākais?“ Viņa atbildēja: „Vēstījums, kurā Dievmāte mums saka: „Es mīlu jūs“. Tādēļ, ka sajust Viņa mīlestību – to nav iespējams ne izskaidrot, ne izstāstīt...“
Dievmāte vēlās, lai katrs no mums pieņemtu un dziļi sevī piedzīvotu šo Viņas atzīšanos mīlestībā. Jo mēs zinām: ja kāds mīl mūs un mēs jūtam viņa mīlestību, tad visu, ko mums dāvā dzīve, mēs uzņemam daudz savādāk, vieglāk. Iet ar Mammu, tas nozīmē, iet viegli. Kopā ar Viņu mēs nekā nebaidamies, mūsos vairāk drosmes, izlēmības. Ar Debesu Māti pat mūsu atgriešanās neliekas tik smaga.
Mēs atkal varam pārdomāt par cilvēcisko mīlestību. Katrā zemes mīlestībā ir arī kaut kas no Dievišķās mīlestības. Ja kāds teiks mums: „Es mīlu tevi“, ja mēs dzīvojam kopā ar cilvēku, kurš mūs mīl, mūsu dzīve ir laimīga, brīnišķīga, piepildīta ar jēgu.
Mēs nebaidamies atvērt savu sirdi tam, kurš mūs mīl. Kungs šai laikā sūta mums Mariju, lai ar savu Mātes mīlestību Viņa palīdzētu mums atvērt savas sirdis Jēzum. Marija palīdz mums īstenot, piepildīt Jēzus apsolījumu: „Lūk, es stāvu pie durvīm un klauvēju. Ja kāds manu balsi dzirdēs un durvis man atvērs, es ieiešu pie viņa un mielošos kopā ar viņu un viņš kopā ar mani ” (Atkl. 3, 20).
Dievmātes vēstījumi par lūgšanu, gavēni, svēto Rakstu lasīšanu, svēto grēksūdzes sakramentu, Euharistiju – tas ir aicinājums nostāties uz atgriešanās pie Dieva ceļa, pa kuru mums visiem jāiet.
Šodien viņa mums saka: izmantojiet šo žēlastības laiku, kamēr es esmu ar jums.
Aktīvāk izdzīvosim kopā ar Mariju šo mēnesi, izšķirsimies vairāk laika veltīt Tai, Kura mūs mīl. Kopā ar viņu, blakus , soli pa solim pieaugsim mīlestībā, būsim līdzīgi Viņai.
Šai mēnesī biežāk lūgsimies Rožukroni, un caur to apcerēsim mūsu dzīvi. Līdzīgi pirmajai baznīcai pēc Kristus Augšāmcelšanās būsim vienprātīgi ar Dievmāti, lūdzoties mūsu ģimenēs un lūgšanu grupās, gaidot Svētā Gara atnākšanu. Vienkārši uzticēsimies Marijai.
Teiksim reizē ar Viņu: „Tas ir laiks manai dvēselei. Marija, pieņem manu dvēseli Tavā Bezvainīgajā Sirdī, pārveido to ar savu maigumu, mīlestību, nāc kopā ar mums pa mūsu atgriešanās ceļu.”

 

 

Terēze Gažiova no Medjugorjes

Medjugorjes priestera Ljubo Kurtoviča komentārs

  Dievmātes vēstījumam 2007.gada 25. aprīlī

 «Laiks, kamēr esmu kopā ar jums, ir žēlastības laiks »
 

Arī šodien Jaunava Marija, Miera Karaliene, savā vēstījumā aicina mūs uz atgriešanos. Tas ir pats svarīgākais Dievmātes vēstījums, kuru Viņa mums dod šai vietā. Tas sasaucas ar Jēzus vārdiem no Evaņģēlija.
Dievmāte negrib mums teikt neko citu, kā to, ko mums ir teicis Jēzus. Viņa nāk pie mums ne jau tādēļ, lai dotu mums kādu jaunu mācību, bet vēlās atmodināt mūs, lai mēs ar nopietnību uzņemtu Jēzu un Viņa vārdus un iemiesotu tos dzīvē.
Dievmātes klātbūtne, Viņas parādīšanās un vēstījumi, ar kuriem Viņa nāk pie mums šai laikā, tā ir žēlastība, ko mums dāvā Dievs. Dzīvē reizēm gadās tā, ka mēs sākam kaut ko novērtēt tikai tad, kad to pazaudējam. Tā ir arī ar veselību. Mēs vērtējam to, kad zaudējam, kad saslimstam. Dievmāte nevēlās, lai mēs ciestu tādēļ, ka pilnā mērā neesam izmantojuši mums dāvāto žēlastības laiku. Laiks, kurā mēs dzīvojam, tas ir laiks, kurš plūst un nes mūs pa dzīves straumi. Šis laiks ir tik daudzvērtīgs, ka mums nepieciešams to piepildīt. Laiks var būt tukšs un piepildīts. Diena un laiks, kurā tu dzīvo, var paiet maldoties, virspusēji, spēlējot kādas lomas, pēc kurām paliek tukšums. Ar ko tu aizpildīsi savu laiku, tāda arī būs tava nākotne. Laiks ir kā trauks, kurš tiek dots katram. Ja tu piepildīsi to ar derīgu darbu, lūgšanu, kura tevi atbrīvo no bailēm un depresijas, tad tavs laiks piepildīsies ar labestību un gaismu, un tev būs pārliecība par tavas nākotnes stabilitāti.
Liela kļūda ir visu laiku raudzīties atpakaļ un domāt par to, kas bija slikts un negatīvs tavā dzīvē. Daudzi nodzīvo savu dzīvi, kavējoties pārdomās par pagātni, apgrūtināti ar bailēm no nākotnes un nekad nedzīvo tagadnē. Bet jau tieši šodien tu vari izdarīt ko labu sev un saviem draugiem. Šodien tu vari izšķirties par lūgšanu, ar ticību atdot Dievam savu dienu un visu dzīvi. Šodien tu vari iesākt savu darbu, ko esi atlicis un baidījies pabeigt, vai pildīt pienākumus, kuri tevi gaida. Šodien tu vari ielūkoties savā sirdī un saprast pašu slēptāko Dieva gribā tieši priekš tevis. Šodien tu vari bagātināt savu dienu un laiku, kurā tu dzīvo.
Mēs dzīvojam uz šīs zemes tikai vienu reizi, kā uz skatuves. Šī diena ir dāvāta jums tikai vienu reizi. Tā vairs nekad neatgriezīsies, šīs diena, nekad neatkārtosies. To, ko tu palaidi garām, neizdarīji savā dzīvē, nav iespējams atgriezt. Mēs izšķiramies par mūžību šodien, nevis pēc nāves. Ja mēs šodien izšķirsimies pieņemt Dievu, Patiesību un Labestību, tad nākotnē iemantosim un baudīsim mūžīgā dārza augļus. Laiks – tā ir dāvana, Dieva izvēlēta tieši mums, dāvana, kurā mēs varam augt visā pilnībā.
Mūsu Debesu Māte vēlās, lai mēs satiktu un iepazītu Viņas Dēlu Jēzu, Kurš vienīgais mums dāvā patiesu mieru un patiesu prieku. Māte Marija nodzīvoja savu dzīvi virs zemes, palikdama līdz galam uzticīga Dievam. Viņa ir tāds pats cilvēks, kā mēs, bet pacēlās neizmērojami augstu, un vēlās, lai arī mēs būtu Viņai blakus. Viņas sirds pieder Dievam un cilvēkam. Viņa neatpūšas, Viņa nav aizgājusi pensijā, Viņa neatlaidīgi aicina mūs un atbild uz mūsu lūgumiem, aizbildina par mums Debesu Tēva priekšā. Viņa nāk pie mums kā māte un draudzene, lai pārsietu mūsu ievainojumus un atvestu mūs pie Jēzus.

 

Medjugorje 04.05.2007.               

Franciskāņu tēvs priesteris Ljubo Kurtovičs                


Mūsu nākošā tikšanās būs 05.05.2007, pirmajā maija sestdienā
Šai mēnesī mēs lūdzamies par tiem, kuri vēl nav sajutuši Dieva mīlestību 


              Tēva Dāvana

Nedaudzos vārdos grūti izteikt prieku, kuru Tēvs dāvā saviem bērniem, bet mēs gribam dalīties savā personīgajā pieredzē.

Mēs esam precējušies 2002 gadā, kad, beiguši mācības, mēs saņēmām Laulības Sakramentu. Mūsu laulības dzīves sākums saistīts ar nedrošības sajūtu, jo mēs nezinājām, kur paliksim dzīvot.

Bija daudzas zīmes, ar kurām Debesu Tēvs norādīja, ka mūsu vieta ir tur, kur mēs iepazināmies mācību laikā. Gāja dienas, bet mums joprojām kaut kā pietrūka. Pietrūka bērna. Lūgšanā mēs atdevām Dievam visu, kas bija mūsu sirdīs. Īpaši mēs lūdzām Marijas, Jāzepa un Giannas Berettas Mollovas palīdzību (mēs uzzīmējām mūsu lūgumu un nolikām zīmējumu blakus viņu attēliem.)

Un kā liecība tam, kas lūgšana dara brīnumus, ir mūsu gadu vecā meita. Vēl pavisam maziņa, mātes klēpī, viņa jau devās pirmajā ceļojumā, un tas bija svētceļojums uz Medjugorji. Patiesību sakot, tad mēs vēl nesapratām, ka viņa ceļo kopā ar mums. Tikai pēc tam ar prieku konstatējām, ka Marija tieši tur mums to paziņoja. Tā ka Medjugorjes svētceļojums beidzās ar apziņu par to, ka mēs esam trīs, tas ir, mēs abi divi ar prieku gaidot trešo mūsu ģimenes locekli.

Un tiešām, mums piedzima skaista meitiņa, kuru nokrustījām Terēzes no Bērna Jēzus un mūsu Mātes Marijas vārdā.

Terēzīte – mūsu lielākais prieks, viņas smaids, viņas pirmie nedrošie soļi un nevainīgas nerātnības.

Mēs gribam ar savu pieredzi uzmundrināt laulātos draugus, kuriem jau ir bērni, vai kuri tos gaida, tāpēc ka lūgšana par bērniem – ir ļoti svarīga un ļoti tuva mūsu Debesu Tēvam.

Terēzīte, Marcella un Rado (Slovākija)


Lietuva – Marijas zeme

  

Lietuva – tā ir pirmā valsts pasaulē, kura oficiāli veltīta Marijai. 1215. gadā Laterāna koncilā tā nosaukta par „Marijas zemi”. 

Bet parasts eiropietis uzzināja par Lietuvu tikai ap 1989-90 gadu, kad masu informācijas līdzekļi sāka runāt par to, ko vēlāk nosauca par „dziedošo revolūciju”, kad trīs Baltijas valstis atguva savu neatkarību.

Если же посмотреть на эти события с духовной точки зрения, то они интересны нам не только как эпизоды постоянной борьбы различных сил за власть, но как свидетельство победы духовной борьбы Христа и Марии, небесных сил против «красного дракона».

В  1989 году, в одну из важнейших для Запада книг —  «Книгу рекордов Гинесса» был записан уникальный рекорд: два миллиона жителей восточных частей Советской империи вышли на главную автомагистраль Вильнюс – Рига – Таллин и, сцепившись за руки, поя христианские и свои национальные гимны, создали самую длинную в мире (почти 600 км в длину!) непрерывную, живую цепь через три республики Прибалтики. В историю это событие вошло под названием «Балтийский Путь».

Но они сделали это не ради рекорда, а ради Свободы. Хотя каждый из них рисковал быть выкинутым с работы, посаженным в тюрьму, репрессированным или даже вовсе исчезнуть с лица земли, поскольку КГБ за всеми следило, снимало и т.д. Люди это сделали не потому, что были очень храбрыми или героическими сами по себе, но потому, что над флагами Свободы веял Дух Бога Живого. Сотни тысяч «советских людей, комсомольцев и коммунистов» как бы в единый миг стали христианами (литовцы – католиками; латыши и эстонцы – евангеликами и т.д.)! И это произошло без активной «евангелизации» Церкви, которая началась позднее. Люди, взявшиеся за руки в Вере и Надежде, заявили свою волю жить в духовной и политической свободе.

Это было начало падения «империи зла» изнутри. Это было продолжение движения, которое началось в соседстве с Советским Союзом, в Польше, под названием «Солидарность», вдохновителем которого был папа римский Иоанн Павел II. Советские танки въехали на улицы города, силой заняли стратегически важные объекты - телевидение (ТВ), радио и т.д.

Приближалась развязка. А мир с удивлением наблюдал, какими орудиями сражаются!

С одной стороны — танки, броневики, до зубов вооружённые десантники спецназа в бронежилетах, оглушенные специальными наркотиками, отупляющими чувствительность и повышающими «храбрость» - военная Сила, которую боялся весь мир в течении десятилетий. А с другой стороны — мужчины, женщины и пожилые люди с розарием в руках и с «Аве Мария» на устах. Люди молились и пели, а из пушек, танков стреляли в воздух, чтобы их оглушить, испугать и разогнать. 14 защитников свободы погибло.   

Решимость людей поддерживали и духовные знаки на небе и на земле. И духовные орудия оказались сильнее: мощнейшая в мире армия того времени должна была отступить, а позже  и вовсе выйти из Прибалтики, и со всей Восточной Европы! Позже историки столкнулись с тем, что эти факты трудно объяснимы с точки зрения диалектического материализма и экономических условий. Слишком ярким было проявление так называемой «сверхъестественной реальности», и потому ни один лидер или политическая группа не взяли на себя лавры победителей. 

Это — Слава Божья.

Гинтас Сурвила (Литва)


 

Slavko Barbaričs OFM:

Lūdzieties kopā priecīgu sirdi

 

  

XIV. DIEVMĀTE MŪS MĀCA LŪGTIES „TĒVS MŪSU...”.

Tēvs mūsu – kas ir Tēvs? Kā Tēvs viņš ir? Kur Viņš ir?
Viņš ir „mūsu” Tēvs. Tad kāpēc jūs Viņa baidāties? Izstiepiet Viņam pretī savas rokas.
‘Tēvs mūsu’ nozīmē, ka Viņš deva mums Pašu Sevi kā Tēvu. Viņš atdeva mums visu. Jūs ziniet, ka mūsu tēvi dara priekš mums visu iespējamo. Cik daudz vairāk gan dara priekš mums debesu Tēvs?
Kas esi Debesīs – Viņš ir mūsu Tēvs, kurš ir debesīs. Jūsu zemes tēvi jūs mīl, bet cik daudz vairāk jūs mīl Debesu Tēvs. Mūsu tēvs uz zemes reizēm sadusmojas uz mums, bet tas nenotiek ar Debesu Tēvu, kurš mūs mīl un piedāvā mums savu Mīlestību.
Svētīts lai ir Tavs Vārds – Viņš dod jums visu un Viņš ir jūsu Tēvs. Un atbildot uz to Viņš jums jāgodina un jāmīl. Jums vajag cienīt un slavēt Viņa Vārdu. Tā ir zīme „svētīts lai ir Tavs Vārds”.
Lai atnāk Tava valstība – tā ir mūsu pateicības zīme Jēzum, tas nozīmē, pateikt Viņam: „bez Tavas valstības mēs atrodamies neziņā. Bez Tevis mēs vāji. Mūsu valstība ir drupas, pīšļi. Tā ir pārejoša. Tava – paliekoša. Atjauno Tavu valstību.
Tavs prāts lai notiek – ak Kungs, dāvā, lai mūsu valstība sabrūk, bet Tava, īstenā Valstība nostabilizējas. Dāvā mums apzināt, ka mūsu valstība pazudīs, lai mēs varētu ļaut Tavai gribai izpildīties tūlīt pat, nekavējoties.
Kā debesīs, tā arī virs zemes – tā ir zīme tam, ka eņģeļi klausās Tevi, Kungs, un kā viņi godina Tevi. Dāvā arī mums darīt līdzīgi. Dāvā, lai mūsu sirdis spētu atvērties un godināt Tevi, līdzīgi eņģeļiem. Dāvā, lai viss, kas svēts, notiktu kā debesīs, tā arī uz zemes.
Mūsu dienišķo maizi – Kungs, mēs lūdzam Tevi par maizi. Dāvā, lai mēs izpelnītos to saņemt. Ak, Kungs, ko mums jādara? Dāvā mums apzināties, ka bez lūgšanas mēs nevaram saņemt mūsu dienišķo maizi.
Dod mums šodien – Kungs, dāvā mūsu maizi mūsu dvēselei. Dod mums to tūlīt. Dod mums to vienmēr. Dāvā, lai šī būtu maize mūsu dvēselēm un lai tā mūs spētu pabarot. Lai šī maize ir godbijībā Tavā priekšā. Lai tā būtu mūžīgi.
Un piedod mums mūsu parādus – piedod mums, Kungs, mūsu parādus. Piedod mums par mūsu ļaunumu un neuzticību Tev.
Kā mēs piedodam saviem parādniekiem – piedod mums, kā mēs piedodam tiem, kam pirms tam nespējām piedot viņu grēkus. Ak, Jēzu, mēs lūdzam Tevi, piedod mums. Jūs lūdzieties, lai Kungs piedotu jūs grēkus, tāpat kā jūs piedodat citiem. Tieši par to arī runā mūsu Debesu Tēvs.
Un neieved mūs kārdināšanā – Kungs, atbrīvo mūs no nopietniem kārdinājumiem. Kungs, mēs esam vāji. Dāvā, lai šie kārdinājumi nevestu mūs pazušanā.
Bet atpestī mūs no ļauna – Kungs, lūdzu, atpestī mani no ļauna. Dāvā, lai šie kārdinājumi kalpotu tikai mūsu labumam, kļūtu vēl par vienu soli uz priekšu mūsu dzīvē.
Amen – lai notiek. Kungs, lai notiek Tavs prāts.
 


„Seminārs - gavēnis, lūgšana, klusums” Latvijai no 14. līdz 19.10.2007

Medjugorjē notiks garīgie vingrinājumi par tēmu „Gavēnis, lūgšana, klusums”. Šo rekolekciju mērķis - palīdzēt ticīgajiem dziļāk iepazīt mūsu Kungu Dievmātes Medjugorjes vēstījumu garā, iepazīt lūgšanas un gavēņa nozīmi un svarīgumu cilvēka garīgajā dzīvē. Pirmoreiz šādus seminārus sāka vadīt t. Slavko Barbaričs kā atbildi uz Dievmātes vēstījumu:

«Dārgie bērni, lūdzieties un gavējiet ar sirdi».

Seminars notiek «Domus Pacis» - mājā priekš garīgiem vingrinājumiem. Programmas sākums svētdien pēcpusdienā.

Katra diena sākas ar kopēju rīta lūgšanu 7.00

8.oo brokastis (maize un tēja) klusumā (skan klusināta mūzika)

9.oo lekcija

10.oo pārtraukums

12.oo kopējā lūgšana

13.oo pusdienas

14.oo brīvais laiks, lūgšana

15.oo lekcija

16.оо brīvais laiks

17.oo-20.oo Katru vakaru grupa piedalās vakara lūgšanu programmā draudzes baznīcā (Rožukroņa lūgšana, svētā Mise, lūgšana par fizisku un garīgu dziedināšanu, pēc tam seko Rožukroņa augstās godības daļa un vissvētākā Sakramenta adorācija, piektdienā – Krusta adorācija).

 Visu piecu dienu laikā jums ir iespēja būt kapelā «Domus Pacis» adorācijā, lai godinātu Jēzu vissvētākajā Sakramentā. Tiek iedalīts laiks arī grēksūdzei, lūgšanai Dievmātes parādību vietās. Rekolekcijas vada t. Ljubo Kurtovičs OFM.

Visi, kas vēlas piedalīties rekolekcijās, piesakās pie sava koordinatora, kas atbildīgs par svētceļojumu, kā arī uzzināt tuvāk informāciju par šīm rekolekcijām.


Divpadsmitā starptautiskā tikšanās priesteriem

 

 Divpadsmitā starptautiskā tikšanās priesteriem notiks Medjugorjē no  2 līdz 7 jūlijam 2007.

 

 

Tikšanās tēma«Ar Mariju, gaidot Svētā Gara atnākšanu»

 

Semināra lektors – tēvs Ranjero Kantalamessa, kapucīnu mūks. No 1980 gada viņš ir sludinātājs pie Svētā tēva krēsla vai Apustuliskais sludinātājs, tā ka viņš piektdienās un Lielā gavēņa laikā Pāvesta, kardinālu, bīskapu, prelātu un reliģisku ordeņu vadītāju klātbūtnē vada lūgšanu meditācijas. Viņš lasa lekcijas daudzās valstīs visā pasaulē. Viņš ir uzrakstījis daudzas grāmatas, viņa grāmatas tulkotas 15 valodās

Naktsmītnes priesteru semināra laikā būs bezmaksas. Tā ir Medjugorjes draudzes dāvana. Šīs samaksas vietā Draudze vēlās, lai priesteri noturētu piecas svētās Mises draudzes nodomos.

Mēs varam arī palīdzēt noformēt vizas un citus dokumentus, kā arī materiālo palīdzību par ceļa izdevumiem, ja tas ir nepieciešams. 

Lūdzu informējiet savus priesterus par šo tikšanos. Uz šo semināru no Ukrainas tiks organizēts autobuss.

Ja jums vajadzīga mūsu palīdzība, griezieties pie  Terezia Gaziova по тел./факс: 00387 36 650 004  terezia.gaziova@tel.net.ba    


КООРДИНАТОРЫ

Россия

Oльга Князева

tel.fax 007 3472771617

(для Ольги)

tel.mob: 07 917 464 3735

olga_knyazeva@list.ru, knyazev@anrb.ru

Украина

Дуда Мирослав

tel: 00380 50 5026414

posmishka@mail.uz.ua

Литва

Дануте Тотораитите

tel: 00370 52 343 330

i.kondratiene@vdtat.lt

Mirija@one.lt

Латвия

Зинаида Лапса

tel.mob: 00371 8318855,

zinaida@inbox.lv

Молдавия

Владимир Надкреницини

 

nadkrenicinii@mail.ru

Словакия

Марта Ухалова

tel:00421 905412040

marta@maria.sk

Междугорье

Терезя Гажиова

tel.fax: 0038736650004

terezia.gaziova@tel.net.ba

 

 Web:www.medjugorje.ru