Medjugorjes Balss

Lūgšanu grupu avīze

2007.gada februāris

Ielādēt rakstu doc formāta (293 kB)

Dievmātes vēstījums no Medjugorjes 2007. gada 25. janvārī

Dārgie bērni! Novietojiet Svētos Rakstus redzamā vietā jūsu ģimenē un lasiet tos. Tādā veidā jūs iepazīsiet sirds lūgšanu un jūsu domas būs pie Dieva. Neaizmirstiet, ka jūs esat īslaicīgi kā zieds uz lauka, kurš redzams no tālienes, bet pēc brīža tā vairs nebūs. Bērniņi, atstājiet labestības un mīlestības zīmi ikkatrā vietā, kurp vien jūs ejat, un Dievs jūs svētīs ar savas svētības pārbagātību. Pateicos jums, ka atbildat manam aicinājumam.


Mani dārgie brāļi un māsas!


 

Ļausim arī šodien mūsu Debesu Mātei mūs vadīt. Viņa ierosina likt Svētos Rakstus redzamā vietā mūsu ģimenēs. Svētie Raksti – tie ir Viņas Dēls Jēzus, Kurš ir apsolījis palikt ar mums līdz pasaules beigām arī šajā kvalitātē, jo tie ir Viņa Vārdi. Marija mums sola, ka, ja mēs lasīsim tos, mēs iemācīsimies lūgties ar sirdi, un mūsu domas būs vienmēr ar Viņu. Cik bieži Dievmāte mums atkārto, ka Dievs ir mīlestība. Tādēļ, ja mēs lasīsim Svētos Rakstus  un lūgsimies ar sirdi, mēs pieaugsim mīlestībā.

Centīsimies līdzināties Marijai tajā, kā Viņa klausās Dieva Vārdu no ercenģeļa Gabriela lūpām un atbild: „Esmu Kunga kalpone, lai man notiek pēc tava vārda”.  Marija ticēja vārdam un Vārds tapa miesa un dzīvoja starp mums. Ja mēs veltīsim sevi Dievmātei, Viņa iemācīs mūs klausīties mīlestības vārdus un atbildēt uz tiem ar mīlestību un labvēlību. Mācīsimies no Dieva Mātes pamanīt tuvāko vajadzības un tādā pašā maigumā parādīt savu mīlestību viņiem, kā to darīja Viņa Kānas kāzās. „Mēs varam mācīties no Marijas, ka mīlestība nav tikai patīkamas jūtas, bet ka pilnīga mīlestība satur arī sāpes, tāpēc ka tā no mums daudz prasa.

Nesen es izlasīju kādas sievietes, kura pārdzīvojusi karu Bosnijā, brīnišķīgu liecību: „es zaudēju māju. Es zaudēju vīru un dēlu. Es pazaudēju znotu. Es nobijos, kad man pavēlēja atstāt māju stundas laikā. Es paskatījos apkārt, lai izlemtu, ko ņemšu sev līdzi. Un es paņēmu pašu dārgāko: krustu, rožukroni un Svētos Rakstus. Pateicoties tam es izdzīvoju.” Šī sieviete izvēlējās mīlestības, mūžības ceļu, viņa spēja un prata piedot.

Lasot Svētos Rakstus, apcerot tos, mēs mācīsimies patiesu mīlestību, mīlēsim sirsnībā. Kā raksta svētais apustulis Pāvils: „klausot patiesībai caur Svēto Garu uz neliekuļotu brāļu mīlestību,  mīliet cits citu no visas sirds, jūs, kas esat atdzimuši ne no iznīcīgas sēklas, bet no Dieva Vārda, dzīvā un klātesoša mūžīgi. Jo visa miesa ir kā zāle, un visa viņas godība kā zāles zieds; zāle nokalst un viņas ziedi nobirst, bet Dieva Vārds paliek mūžīgi; jo šis ir tas vārds, kas jums tapis kā prieka vēsts pasludināts” (1Pēt. 1,22-25).

 

Terēze Gažiova no Medjugorjes

Medjugorjes priestera Ljubo Kurtoviča komentārs

  Dievmātes vēstījumam 2007.gada 25. janvārī

 

Novietojiet Svētos Rakstus redzamā vietā

 

Aiz mīlestības uz mums, saviem bērniem, Jaunava Marija nepārtrauc aicināt mūs uz dzīvi ar Dievu. Lūk, arī šo savu vēstījumu Dievmāte sāk ar vārdiem: “Novietojiet Svētos Rakstus redzamā vietā jūsu ģimenē un lasiet tos“.  

Šos mātišķā aicinājuma vārdus mēs dzirdējām arī iepriekšējos Dievmātes vēstījumos, kuros Viņa aicina lasīt Svētos Rakstus. Pagājušā gada janvārī Vissvētā Dievmāte teica: „bērniņi, neaizmirstiet lasīt Svētos rakstus. Lieciet tos redzamā vietā un lieciniet ar savu dzīvi, ka jūs ticat un dzīvojat saskaņā ar Dieva Vārdu”.  25.06.1991 vēstījumā Jaunava Marija mums saka: ”Bērniņi, lūdzieties un lasiet svētos Rakstus, lai caur Svētiem Rakstiem atklājas vēstījumi, kurus jums dodu, atnākot šeit, virs zemes.” 25.08.1996. vēstījumā: „bērniņi, lieciet Svētos Rakstus redzamā vietā savās ģimenēs, lasiet tos un dzīvojiet saskaņā ar tiem.” 25.01.1999. vēstījumā: „lieciet Svētos Rakstus redzamā vietā savās ģimenēs, lasiet tos, pārdomājiet un iepazīstiet Dieva mīlestību uz Viņa tautu. Dieva mīlestība redzama arī šais laikos, jo Viņš sūta mani aicināt jūs iet pestīšanas ceļā”. 1999. gada septembrī: „es aicinu jūs, lasot Svētos Rakstus, atjaunot lūgšanu savās ģimenēs un piedzīvot satikšanās ar Dievu, kurš bezgalīgi mīl savu radību, iepriecinājumu.” Neskaitāmas reizes Jaunava Marija savos vēstījumos atkal no jauna mums atkārto: „Dārgie bērni! Dzīvojiet saskaņā ar maniem vēstījumiem un iemiesojiet dzīvē katru vārdu, ko jums dodu. Lai tie jums ir dārgi, jo nāk no debesīm. Dārgie bērni, dzīvojiet ar evaņģēlija vēsts, kuru jums atkārtoju katru reizi, kad esmu ar jums, iepriecinājumu”.

Iespējams, dvēseles dziļumos mēs gaidām, lai Dievmāte ar lielāku skaidrību mums paskaidro savus vēstījumus, un tad mēs tos labāk saprastu. Bet Dievmātes vēstījumi nedod gatavas receptes laimes sasniegšanai. Dievmāte nāk, lai pavērstu mūsu skatienu uz Jēzu Kristu, kurš ir mūsu vienīgais Pestītājs un mūsu dzīves mērķis.  Ar savu klātbūtni, saviem aicinājumiem un mīlestību Dievmāte mums palīdz iet atgriešanās un pestīšanas ceļā. Mūsu Mamma nāk šeit ne jau tādēļ, lai stāstītu mums pasakas, spēlētos ar mums un izklaidētu mūs, bet tādēļ, lai aicinātu mūs uz patiesību, gaismu un slāpēm pēc Dieva Vārda. Dievmāte aicina mūs lasīt Svētos Rakstus un dzīvot saskaņā ar tiem, lai mēs varētu priekš sevis atklāt to dzīvinošo spēku. Svētie Raksti tika uzrakstīti Svētā Gara vadībā, un tie ir piepildīti ar Viņa elpu. Lasot Svētos Rakstus, mēs jūtam, kā tie iedvesmo un ierosina mūs darīt labu, svētī mūsu domas un mūsu sirds jūtas. Svētais Grigorijs Lielais jautāja sev: ar ko var salīdzināt Svēto Rakstu vārdus? Un atbilde bija šāda: „tie ir līdzīgi šķiļamam akmenim, kas sit pa kramu. Mēs turam rokā aukstu akmeni, bet pietiek uzsist uz tā ar dzelzs šķiļam akmeni, kā tas izmet dzirksteles un iededz uguni. Svēto Rakstu vārdi paliks auksti, ja mēs tos uzņemsim kā parastus burtus, bet, ja lasot tos, mēs neatlaidīgi lūgsim nonākt pār mums Svēto Garu, tad tie paši vārdi iedegs mūsos mistisku uguni”.  

Tikai paļaujoties uz Dieva Vārda patiesību, var saprast, cik īslaicīga ir mūsu dzīve un cik stabili un droši ir Jēzus vārdi: „Debesis un zeme zudīs, bet Mani vārdi nezudīs’. 

Paklausīsim Dievmātes vārdiem mūsu personīgās dzīves un personīgā labuma labad.

 

Medjugorje 30.01.2007.               

Franciskāņu tēvs priesteris Ljubo Kurtovičs                


Mūsu nākošā tikšanās būs 03.02.2007, pirmajā februāra sestdienā
Šai mēnesī mēs lūdzamies par ģimenēm, lai tās atklātu sev Dieva Vārda spēku, lasītu to un dzīvotu saskaņā ar to.
 


Liecība

Dārgie brāļi un māsas! Lūdzu jūs lūgties par manu ģimeni un par baznīcu Tadžikistānā. Pašreiz es dzīvoju mazā ciematiņā Aļaskā, pie mums mīnus 40, un ir arī mīnus 65. Cilvēki šeit dzīvo ļoti nabadzīgi, mazos koka namiņos. Daba šeit ļoti skaista. Naktīs mēs redzam ziemeļblāzmu. Raugoties uz mūsu zemes skaistumu, es bieži domāju: kāpēc ļaudis iznīcina viens otru, kāpēc neieredz viens otru un nevar dzīvot mierā? 

Dievs mums dāvā visu, kas nepieciešams dzīvei. Mēs, mūsu mazajā ciematā, lūdzamies par visiem cilvēkiem, par viņu vajadzībām, par visu pasauli. Bieži es domāju par to, cik grūti bija Jēzum runāt ar ļaudīm, kuri Viņam neticēja. Tā ir arī ar mani, kad es runāju ļaudīm par Dievmāti, par Jēzu, bet viņi netic man, īpaši manā dzimtajā Tadžikijā. Es sapratu, cik svarīgi ir lūgties par visiem ļaudīm, lai viņi ticētu un atgrieztos pie Dieva. 

Dievmāte atveda mani pie jums, es uzzināju par jūsu lūgšanu grupu interneta lapā www.medjugorje.ru. Esmu ļoti priecīga, ka varu lūgties par mieru kopā ar jums. Katru dienu es atšķiru un lasu šo lapu, vēstījumus krievu valodā. No visas sirds vēlos pateikties Dievmātei par visu, ko Viņa ir darījusi priekš manis, par Viņas bezgalīgo mīlestību uz mums, grēcīgiem cilvēkiem, par visu, ko Viņa dara priekš mums. 

Ar lūgšanu un pateicību jums visiem, jūsu māsa Halima.

 

Katoļu baznīca Tadžikistānā.

Katoļu baznīca Tadžikistānā pastāv dažus gadu desmitus. Lielāko attīstību un sakārtotu struktūru tā ieguva XX gadsimta beigās, kad Tadžikijā no Krievijas deportēja lielu skaitu vāciešu un citu tautu pārstāvju, kuri bija katoļi.

Katoļu kopiena republikā daudzus gadus atradās izolācijā no Katoliskās Baznīcas, kas noveda pie tā, ka katolicismu identificēja ar nacionalitāti. Vietējie ļaudis pat sauca Katoļu Baznīcu Tadžikijā par vācisko. Pilsoņu kara laikā no 1992-1993. gadam liels skaits nacionalitāšu, kas nebija vietējās, atstāja Tadžikijas teritoriju. Baznīcas kļuva tukšas, tadžiku draudzes kādu laiku palika bez priesteriem, un tikai dažu draudzes locekļu rūpes un Kalkutas Mātes Terēzes māsu rūpes izglāba baznīcu no galīgas izpostīšanas.  

Neskatoties uz to, ka pēc Padomju Savienības sabrukuma vairākums katoļu izbrauca no republikas, Katoļu Baznīca Tadžikijā nepārtrauca savu darbību un pēdējā laikā pat sāka pakāpeniski attīstīties.

Lai nodrošinātu Tadžikistānas katoļu garīgās vajadzības pāvests Jānis Pāvils II 1997.gada 29.septembrī ar speciālu dekrētu radīja šai valstī atsevišķu juridisku vienību – «Missio Sui Iuris».

Pašreiz Tadžikijā eksistē trīs draudzes. Valstī strādā pieci priesteri no Iemiesotā Vārda institūta, kā arī četras māsas no Mātes Terēzes ordeņa.

Iedzīvotāju vairākums Tadžikijā ir musulmaņi (ap 97% iedzīvotāju), jo šeit dzīvojošie tadžiki, uzbeki, kirgīzi un turkmēņi nomācošā pārākumā atzīst Islāmu.

Kristiešu Tadžikijā ir ap 3,4% iedzīvotāju. Viņi dzīvo pamatā lielās pilsētās un ļoti reti lauku apvidos. Lielākoties tie ir pareizticīgie, pie kuriem pēc tradīcijas pieskaita krievus, ukraiņus, kā arī citu Eiropas valstu pārstāvjus. No citām kristiešu konfesijām, šeit protams, ir Romas Katoļu Baznīca, kā arī daudzas protestantu kopienas un denominācijas.

(No www.catholic.tj)

(vairāk informācijas par Baznīcu un tās dzīvi Tadžikistānā jūs atradīsiet www.pravoslavje.tj, www.catholic.tj).


Svētie Raksti ir uzticēti jums. Tie ir Baznīcas mantojums. Mums uzticēts tos glabāt un dzīvot saskaņā ar tiem. Tie ir dzīvā Dieva runa, kas nav mazāka, bet tāda pati stipra un varena, kā sākumā, kad viss radītais tika iemiesots.
Ne mazāka, bet tāda pati stipra un varena, kā tad, kad runāja uz Lācara kapa, atgriežot viņu dzīvē. Lepras slimajam Tā ir dziedināšana. Neredzīgajam – redze. Tas pats Vārds, un šodien Tas ir ne mazāk dzīvs un spēcīgs.

Jēzus Vārds atbrīvo un svētī.
Viņa Vārds – mūsu miers, mūsu augšāmcelšanās un mūsu prieks.
Cilvēka Vārds ir nekas. Tas ir bezvērtīgs un tam nav spēka. Tas nav patiess.
Tas ir tukšs. Pasaule ir pilna ar cilvēku vārdiem. Tas, kas mums ir vajadzīgs, ir Dieva Vārds. Lai Viņa Vārds skan tavā mājā.
Kad es raudu un nevaru apstāties, es atveru Svētos Rakstus un saku:
„Jēzu, Tu esi tas, kuru es gribu pašreiz klausīties.
Man vajadzīgi Tavi Vārdi.
Jēzu, Tu esi balzāms manām brūcēm.”
Mums vajag apzināties, ka mēs ticam nevis mirušam Dievam, bet dzīvajam Dievam, Jēzum, kas augšāmcēlies, Kurš runā uz mums. Katru reizi, kad mēs atveram Svētos Rakstus, mēs dzirdam Jēzu, mēs dzirdam Viņa Vārdu. Mēs dzirdam Vārdu, kurš ir gaisma. Vārdu, kurš atjauno visas lietas. Vārdu, kuram vajag sekot. Vārdu, kurš ir mūsu miers.
Glāb Svētos Rakstus no aizmirstības. Atgriez Dieva Vārdu savā mājā. Un savā ģimenē. Izlīgsti ar Svētiem Rakstiem. Paņem tos rokās. Un atver tos katru dienu. Lasi Svētos Rakstus skaļi. Lai Dieva Vārds tiek sadzirdēts tavā mājā. Lai Tas dziedina un svētī tevi.
Televizoram ir svarīga vieta tavā mājā. Un tu to klausies. Dievmāte caur asarām tevi lūdz, lai tu atrastu savus ģimenes Svētos Rakstus, un noliktu tos redzamā vietā, pašā ievērojamākajā vietā tavā mājā. Lai šī īpašā vieta kļūst par tavu ģimenes altāri.
Ja tu skumsti, Jēzus Vārds tev kļūs par iepriecinājumu. Ja tu esi slims, Viņa Vārds, Jēzus Vārds, kļūs par tavām zālēm. Ja tu esi nedrošs, vājš, noguris –šeit, šai Vārdā, tavs spēks. Atver Svētos Rakstus!
 
 

Tēvs Jozo Zovko


 Slavko Barbaričs OFM:

Lūdzieties kopā priecīgu sirdi

 

  

X. Dieva Vārds un Svētie Raksti kā pamats lūgšanu grupām

 

Personīgā lūgšana ir nosacījums kopējai lūgšanai, bet kopējā lūgšana palīdz pieaugt personīgai lūgšanai. Īpašu nozīmi Jēzus piešķir individuālai lūgšanai:

‘‘Patiesi es jums saku, ja divi no jums virs zemes ir vienā prātā kaut kādas lietas dēļ, ko tie grib lūgt, tad Mans Debesu Tēvs to tiem dos, jo, kur divi vai trīs pulcējušies Manā vārdā, tur Es esmu viņu vidū’’ (Мt 18,19-20).

Pēc būtības, pirmā lūgšanu grupa tika saformēta tūlīt pēc Jēzus Augšāmcelšanās, kad Dievmāte kopā ar apustuļiem deviņas dienas lūdzās – tā bija pirmā novenna- gaidot Jēzus apsolījumu piepildīšanos- atsūtīt viņiem Svēto Garu. Tieši tas arī notika Vasarsvētkos.(Деян 2,1-5). Pēc Svētā Gara nonākšanas apustuļu rīcība mainījās: viņi pilnīgi un apzinīgi pieņēma kalpošanu, ko Kungs viņiem deva. Ideālā gadījumā tā tam jānotiek ar katru grupu.

XI. Lūgšanu grupas socioloģiskais aspekts.

Eksistē arī lūgšanu grupas izveidošanas socioloģiskie cēloņi, īpaši šodien. Katram cilvēkam jābūt ieinteresētam personīgajā izaugsmē. Bet pēc savas psiholoģiskās struktūras viņš ilgojas pēc garīgās brālības, kura ir viņa izaugsmes neatņemama sastāvdaļa. Tas ir īpaši svarīgi šodien, kad viegli pazaudēt sevi mūsdienīgās dzīves ritmos. Pienākumi pret grupu palīdz cilvēkam dzīvot lūgšanas ritmā.

Grupas loma it neparasti svarīga, tāpēc ka tā ved cilvēku, palabo viņu un virza darīt to, kas „labāks”. Viena dalībnieka pieredze, neatkarīgi no tā, vai tā ir pozitīva, vai negatīva, palīdz augt citam dalībniekam. Ja cilvēks paliek viens, bez garīgās vadības, tad viņam draud nepareiza ceļa briesmas. Lūgšanu grupā vieglāk iepazīt personīgās harizmas un kalpošanas, kuras tiek pabalstītas ar lūgšanu un reālu palīdzību.


„Seminārs - gavēnis, lūgšana, klusums”

Medjugorjē notiks garīgie vingrinājumi par tēmu „Gavēnis, lūgšana, klusums”. Šo rekolekciju mērķis- palīdzēt ticīgajiem dziļāk iepazīt mūsu Kungu Dievmātes Medjugorjes vēstījumu garā, iepazīt lūgšanas un gavēņa nozīmi un svarīgumu cilvēka garīgajā dzīvē. Pirmoreiz šādus seminārus sāka vadīt t. Slavko Barbaričs kā atbildi uz Dievmātes vēstījumu:

«Dārgie bērni, lūdzieties un gavējiet ar sirdi».

Seminars notiek «Domus Pacis» - mājā priekš garīgiem vingrinājumiem. Programmas sākums svētdien pēcpusdienā.

Katra diena sākas ar kopēju rīta lūgšanu 7.00

8.oo brokastis (maize un tēja) klusumā (skan klusināta mūzika)

9.oo lekcija

10.oo pārtraukums

12.oo kopējā lūgšana

13.oo pusdienas

14.oo brīvais laiks, lūgšana

15.oo lekcija

16.оо brīvais laiks

17.oo-20.oo Katru vakaru grupa piedalās vakara lūgšanu programmā draudzes baznīcā (Rožukroņa lūgšana, svētā Mise, lūgšana par fizisku un garīgu dziedināšanu, pēc tam seko Rožukroņa augstās godības daļa un vissvētākā Sakramenta adorācija, piektdienā – Krusta adorācija).

 Visu piecu dienu laikā jums ir iespēja būt kapelā «Domus Pacis» adorācijā, lai godinātu Jēzu vissvētākajā Sakramentā. Tiek iedalīts laiks arī grēksūdzei, lūgšanai Dievmātes parādību vietās. Rekolekcijas vada t. Ljubo Kurtovičs OFM.

Visi, kas vēlas piedalīties rekolekcijās, piesakās pie sava koordinatora, kas atbildīgs par svētceļojumu, kā arī uzzināt tuvāk informāciju par šīm rekolekcijām.


Divpadsmitā starptautiskā tikšanās priesteriem

 

 Divpadsmitā starptautiskā tikšanās priesteriem notiks Medjugorjē no  2 līdz 7 jūlijam 2007.

 

 

Tikšanās tēma«Ar Mariju, gaidot Svētā Gara atnākšanu»

 

Semināra lektors – tēvs Ranjero Kantalamessa, kapucīnu mūks. No 1980 gada viņš ir sludinātājs pie Svētā tēva krēsla vai Apustuliskais sludinātājs, tā ka viņš piektdienās un Lielā gavēņa laikā Pāvesta, kardinālu, bīskapu, prelātu un reliģisku ordeņu vadītāju klātbūtnē vada lūgšanu meditācijas. Viņš lasa lekcijas daudzās valstīs visā pasaulē. Viņš ir uzrakstījis daudzas grāmatas, viņa grāmatas tulkotas 15 valodās

Naktsmītnes priesteru semināra laikā būs bezmaksas. Tā ir Medjugorjes draudzes dāvana. Šīs samaksas vietā Draudze vēlās, lai priesteri noturētu piecas svētās Mises draudzes nodomos.

Mēs varam arī palīdzēt noformēt vizas un citus dokumentus, kā arī materiālo palīdzību par ceļa izdevumiem, ja tas ir nepieciešams. 

Lūdzu informējiet savus priesterus par šo tikšanos. Uz šo semināru no Ukrainas tiks organizēts autobuss.

Ja jums vajadzīga mūsu palīdzība, griezieties pie  Terezia Gaziova по тел./факс: 00387 36 650 004  terezia.gaziova@tel.net.ba    


КООРДИНАТОРЫ

Россия

Oльга Князева

tel.fax 007 3472771617

(для Ольги)

tel.mob: 07 917 464 3735

olga_knyazeva@list.ru, knyazev@anrb.ru

Украина

Дуда Мирослав

tel: 00380 50 5026414

posmishka@mail.uz.ua

Литва

Дануте Тотораитите

tel: 00370 52 343 330

i.kondratiene@vdtat.lt

Mirija@one.lt

Латвия

Зинаида Лапса

tel.mob: 00371 8318855,

zinaida@inbox.lv

Молдавия

Владимир Надкреницини

 

nadkrenicinii@mail.ru

Словакия

Марта Ухалова

tel:00421 905412040

marta@maria.sk

Междугорье

Терезя Гажиова

tel.fax: 0038736650004

terezia.gaziova@tel.net.ba

 

 Web:www.medjugorje.ru