Medjugorjes Balss

Lūgšanu grupu avīze

2006.gada aprīlis

Ielādēt rakstu doc formāta (321 kB)

Dievmātes vēstījums no Medjugorjes 2006. gada 25. martā

Bērniņi, esiet drosmīgi! Es esmu nolēmusi vadīt jūs svētuma ceļā. Atsakāties no grēka un ejiet glābšanas ceļu, to ceļu, kuru izvēlējās Mans Dēls. Ikkatrās jūsu bēdās un ciešanās Dievs parādīs jums iepriecinājuma ceļu. Tādēļ, bērniņi, lūdzieties! Mans Dēls un Es esam jums tuvu ar mūsu mīlestību. Pateicos, ka sekojat manam aicinājumam.

 

 

Dārgie Miera Karalienes draugi!

 

 

Arī šodien mūsu debesu Māmiņa ar savu aicinājumu vēlās mūsu sirdīs atjaunot dziļu vēlēšanos kļūt svētiem un aicina mūs svētuma ceļā. Dievmāte vēlās mūs vadīt uz vislielāko žēlastību, kuru mums dāvājis Dievs – uz svētumu.

Dievmāte mūs uzmundrina, lai mūsos būtu drosme kļūt svētiem. Savā aicinājumā 25.01.1987. Māte Marija saka: Dārgie bērni, es ilgojos, lai jūs saprastu, ka Dievs ir izvēlējies ikkatru no jums, lai iesaistītu jūs savā lielajā visas cilvēces glābšanas plānā. Mīļie bērni, jūs pat nespējat aptvert, cik liela ir jūsu loma Dieva plānos. Tādēļ, dārgie bērni, lūdzieties, lai lūgšanā jūs varētu saprast Dieva nodomus attiecībā uz jums personīgi. Ziniet, ka jūsu Debesu Māte ir kopā ar jums, lai jūs varētu visā pilnībā īstenot to uzdevumu, kādu Dievs jums katram ir izraudzījis. Es pateicos, ka uzklausāt manu aicinājumu".

Dievam tikai mēs esam svarīgi. Ticēsim taču, ka Viņam mēs esam vajadzīgi un ka katrs no mums var kļūt svēts. Kļūt svētam, tas nenozīmē, ka tu jūties svēts, vai ka tev kāds saka, ka tu esi svēts. Būt svētam nozīmē pilnīgi un nedalāmi atdot sevi Dievam, kļūt par rīku Viņa rokās un atļaut Viņam rīkoties ar tevi tā, kā Viņš uzskatīs par derīgu. Uz to mēs esam aicināti un tas ir mūsu dzīves vienīgais uzdevums. Izvēloties atkal no jauna svētumu, mēs no dienas dienā augam svētumā. Dievmāte māca, ka aicinājumam uz svētumu mums jābūt pirmajā vietā – mūsu domās un visā, kas ar mums notiek, mūsu darbos un mūsu sarunās. Sekosim taču Debesu Mātei un teiksim Dievam „Jā”. Tā, kura nesa savā Sirdī Jēzu un no Viņa mācījās svētumu, vēlās arī mūs vadīt šai ceļā.

Jā, svētie pārveido zemes vaigu un mēs varam ieraudzīt, kādas dziļas pēdas viņi ir atstājuši cilvēces vēsturē ar saviem mīlestības un žēlsirdības darbiem. Tieši uz to arī mūs aicina Māte Marija. Kungs Dievs pārveidos pasauli, ja mēs atstāsim grēku, sekosim Viņam un izvēlēsimies svētuma ceļu, pa kuru gāja Viņš pats. Ja mēs atdosim dzīvību par tuvākiem un mirsim paši sev, lai cilvēki tiktu izglābti. Jēzus aicina mūs: “Ja kāds grib Man sekot, lai tas aizliedz sevi un ik dienas ņem savu krustu un seko Man”(Lk.9,23).

Neaizmirsīsim, ka Jēzus ciešanas un Viņa dzīve kā upuris par mums beidzas ar Viņa Augšāmcelšanos. Tā arī mūsu ciešanas ved mūs uz mūsu augšāmcelšanos, ja arī mēs panesīsim savas ciešanas ar mīlestību un no mīlestības. Lai Jēzus vārdi, ko Viņš teica Sv. Faustīnai, kalpo mums kā cerība un pamudinājums uz svētumu: „Tās dvēseles, kuras līdzīgas Man ciešanās un pazemojumos, kļūs līdzīgas man arī Manā godībā, tās dvēseles, kuras ciešanās un pazemojumos mazāk līdzīgas Man – tās arī godībā būs mazāk līdzīgas Man”(Faustīnas dienasgrāmata 446).

Nepieļausim, lai skumjas atņem mums to uzvaras prieku, kas gaida mūs debesīs.

 

Terēze Gažiova no Medjugorjes

Medjugorjes priestera Ljubo Kurtoviča komentārs

  Dievmātes vēstījumam 2006.gada 25. martā

 

 

  

Es vadu jūs svētuma ceļā

 

Šai mēnesī svētā Jaunava Marija sāk savu vēstījumu ar vārdiem: „Bērniņi, esiet drosmīgi! Mūsu Māte vēlās mūs iedrošināt, pamodināt, vadīt savus bērnus svētuma ceļā. Šai vēstījumā Viņa saka: „Dārgie bērni! Es atnācu jums palīdzēt, jo bez manis jūs paši neko nevarat”. Dievmāte ir žēlastības pilna un vēl saviem bērniem tikai vislabāko – svētumu.

            Visa baznīca tiek aicināta uz svētumu. Mūžībā aizgājušais pāvests Jānis Pāvils II uzsvēra: man nav nekādu šaubu par to, ka svētums – tā ir perspektīva, uz kuru jāvirza visa mūsu priesteriskā kalpošana. Bezjēdzīgi apmierināties ar viduvējības mēru un dzīvot ar minimālās ētikas un virspusējas reliģiozitātes mēru.

            Svētīgā māte Terēze teica: „svētums, tā nav greznība dažiem izredzētajiem, bet katra uzdevums. Svēti dzīvot nenozīmē, ka kristietim jādzīvo kādu īpašu dzīves veidu, un tā spēj dzīvot tikai daži īpaši izredzētie svētie. Vēlēšanās kļūt svētiem nozīmē tiekties kļūt līdzīgiem Tam, Kuru mīlam. Cilvēkam ir ideāls, un pastāvīgi pārveidojoties, viņš kļūst ideālam līdzīgs. Mūsu ideāls ir Vissvētā Jaunava Marija.

             Marija ticēja un tāpēc Viņa ir svētīga starp visām sievietēm. Pats lielākais gods Viņai tajā, ka Viņai nebija nekā sava, Viņa neatstāja neko no sava personīgā „es”, nekā tāda, par ko Viņa varētu būt godināta pati. Dievmāte nepretojās Dieva žēlastībai un netraucēja darboties Dieva mīlestībai un gribai.

Dieva gaisma Dievmātes Sirdī nebija aptumšota ne ar kādu grēka ēnu, Viņa bija brīva no egoisma netikuma. Brīva no katra grēka, Vissvētā Jaunava Marija ir līdzīga vistīrākam stiklam, kuram nav cita uzdevuma, kā ļaut pilnībā cauri spīdēt saulei. Ar savām parādībām un ar Savu tuvumu šeit Medjugorjē Dievmāte vēlās apgaismot katru sirdi ar šo Dieva gaismu, vadīt svētuma ceļā.

Lai kaut kur ietu, cilvēkam nepieciešami atstāt to vietu, kur viņš atrodas. Tāpēc Dievmāte mums saka, lai mēs atsakāmies no grēka un visa nederīgā, kam esam piesaistīti un lai mēs spējam drosmīgi teikt grēkam „Nē” un „Jā” Dievam. Arī Jēzu kārdināja, mūsu dēļ Viņš cieta lielas mokas un nomira pie krusta. Viņš mūsu dēļ izvēlējās glābšanas, pestīšanas ceļu. Visu to Kungs Jēzus darīja mūsu dēļ, taču ne mūsu vietā. Viņš nevēlās un arī neies mūsu vietā mūsu katra mūžības ceļu. Kungs Jēzus sūta mums Savu un mūsu Māti, lai mēs varētu pieņemt lēmumu izvēlēties dzīvību, nevis nāvi.

            Ar Dievu iespējams panest vislielākās ciešanas un pārbaudījumus. Kur Dievs, tur nav vietas traģēdijai. Dievmāte liecina par to un aicina mūs nekad neatstāt lūgšanu, kura mūs ved glābšanas ceļā un neļauj nomaldīties.

            Pateicamies Tev, Vissvētā Māte, ka mūsu neuzticīgās šaubu pilnās sirdis Tu pildi ar pārliecību. Pateicamies, ka Tu nes mums Jēzu un ved mūs pie Viņa.

 

Medjugorje 30.03.2006.

Franciskāņu tēvs priesteris Ljubo Kurtovičs


Mūsu nākošā tikšanās būs 01.04.2006, pirmajā aprīļa sestdienā

Šai mēnesī lūgsimies par visiem, kas cieš no dažādām atkarībām.


Liecība

Esmu precējies jau 11 gadus, bet mums ar sievu Janu nav bērnu. Dievs ir dāvājis mums lielu māju, kurā mums būs arī oratorijs( jau gandrīz pabeigts) . Es nezinu, kādi ir Dieva plāni attiecībā uz mūsu ģimeni, taču es vēlos, lai mūsu māja kalpotu lielākam Dieva godam.

Mēs ar sievu bijām Medjugorjē sešas reizes un es jūtu atbildību par šo dāvāto žēlastību. Kad mēs ar Janu iepazināmies, es dzīvoju saskaņā ar devīzi, par kuru man tagad ļoti kauns: „laiks – tā ir nauda”. Tagad es zinu, ka laiks ir Dieva dāvana!

Vēl pirms kāzām mums ar Janu piederēja restorāns ar spēļu automātiem un brīvdienās tur mums bija diskotēkas jauniešiem. Man negribas runāt par šo laiku visos sīkumos, es vēlos godināt Dieva Žēlsirdību, tāpēc, ka tieši no šiem dubļiem, kuros mēs vāļājamies, es piedzīvoju „Pāvila” atgriešanos.

Dievs ienāca manā dzīvē. Tas notika apmēram pirms 10 gadiem. Sākumā sieva nevarēja saprast, kas ar mani noticis, ka tā ir mainījusies mana uzvedība. Drīz pēc tam mēs bijām Medjugorjē un sākām kopā lūgties Rožukroni, visas trīs daļas. Taču drīz vien mēs kļuvām pasīvi. Pēc otrā brauciena uz Medjugorji mēs atkal sākām lūgties Rožukroni, bet arī šoreiz neizturējām. 2001.gadā mēs piedalījāmies garīgajos vingrinājumos pie tēva Zovko un no tā laika mēs katru dienu lūdzamies Rožukroni, lasām Svētos Rakstus, kā arī vakaros lūdzamies stundu liturģiju. Šai laikā mēs gavējām piektdienās ar maizi un ūdeni, bet vēlreiz apmeklējot Medjugorji, 2005.gada oktobrī, mēs sākām gavēt ar maizi un ūdeni trešdienās, un piektdienās tikai ar ūdeni. Gavēņa dienās vakaros es pateicos Dievam, ka gavēnis piepilda un dod jēgu mūsu dzīvei. Es jūtu, ka gavēnis – tā ir Dieva dāvana. Iespējams, ka tas izklausās kā lielība, bet es parasti par to nevienam nestāstu. Vienkārši pašlaik sajutu, ka man jādod šāda liecība.

Vlado, Slovākija


25.03.2001.g.

Dārgie bērni! Vienlīdz šodien jūs aicinu, lai jūs atvērtos lūgšanai. Bērniņi, jūs dzīvojat laikos, kad Dievs dāvā jums lielas žēlastības, bet jūs neprotat tās izmantot. Jūs rūpējaties par visu ko citu, bet vismazāk par dvēseles pestīšanu un garīgo dzīvi. Pamostieties no šī mokošā jūsu dvēseles miega un pasakiet Dievam ar visiem spēkiem JĀ vārdu. Pieņemiet atgriešanās un dzīves svētuma lēmumu. Bērniņi, es esmu ar jums, un aicinu jūs uz dvēseles pilnību, un lai jūs pilnīgā mīlestībā darītu visu, ko darāt. Pateicos, ka atbildat manam aicinājumam.

 

25.07.1987.

Šodien, mīļie bērni, es lūdzu, lai jūs pieņemtu svētuma ceļu. Es mīlu jūs un tādēļ ilgojos, lai jūs būtu svēti. Es negribu, ka sātans jūs traucētu šinī ceļā. Tādēļ, dārgie bērni, jums jālūdzas un jāpieņem viss, ko Dievs jums dod šai svētuma ceļā, kas gan ir rūgts, bet tam, kurš aizsācis to ticībā drosmīgi iet, Dievs parādīs arī šī ceļa saldumu tādā veidā, ka atbildēs uz katru jūsu lūgšanu un izklausīs ikvienu jūsu saucienu. Lai neizkliedē jūsu sirdi šīs zemes laicīgās, mazvērtīgās lietas. Uzņemiet taisnu kursu uz debesīm. Es pateicos, ka  uzklausāt savas Debesu Mātes aicinājumu.

24.07.1986.

Dārgie bērni! Es priecājos par ikkatru no jums, kas esat izvēlējušies ceļu uz svētumu un lūdzu jūs, palīdziet ar savas dzīves liecību tiem, kuri nespēj dzīvot svēti. Tādēļ, dārgie bērni, lai jūsu ģimene ir tā vieta, kur piedzimst svētums. Palīdziet visiem, lai viņi dzīvotu svētumā un vispirmām kārtām palīdziet savai ģimenei. Es pateicos, ka jūs uzklausāt manu aicinājumu.

25.05.1987.

Dārgie bērni, es aicinu katru no jums sākt dzīvot Dieva mīlestībā. Dārgie bērni, jums gadās, ka darāt grēku bez apdomas un tā atdodat sevi sātanam. Es aicinu jūs, lai katrs ar pilnu atdevi pieņemtu savā sirdī lēmumu izvēlēties Dievu. Es esmu jūsu Māte un tāpēc ilgojos jūs visus vadīt uz pilnvērtīgu svētumu. Es ilgojos, lai katrs no jums būtu laimīgs šeit virs zemes un lai katrs no jums būtu kopā ar mani debesīs. Tas ir, dārgie bērni, manas šurp atnākšanas mērķis, un tās ir manas lielākās ilgas. Es pateicos, ka uzklausāt savas Debesu Mātes aicinājumus

25.05.1997.

Dārgie bērni! Šodien aicinu jūs, lai jūs slavētu Dievu un lai Dieva Vārds būtu svēts jūsu sirdī un jūsu dzīvē. Bērniņi, kad jūs dzīvojat Dieva svētumā, Dievs ir ar jums un apdāvina jūs ar savu mieru un prieku, kāds var nākt vienīgi no Dieva un tikai caur lūgšanu. Tādēļ, dārgie bērni, atjaunojiet lūgšanu savā ģimenē, un jūsu sirds slavēs Dieva svēto vārdu un debesis iemājos jūsu sirdī. Es esmu jums tuvu un aizbildinu par jums Dieva priekšā. Pateicos, ka jūs uzklausāt manus aicinājumus

25.12.1997.

Dārgie bērni! Arī šodien es priecājos kopā ar jums un aicinu jūs uz labestību. Es ilgojos, lai katrs no jums nestu mieru savā sirdī un meditētu par vārdiem: es gribu, lai Dievs ieņem pirmo vietu manā dzīvē. Tādā veidā ikkatrs no jums kļūsiet svēti. Runājiet katram, mīļotie bērni, ka jūs ilgojaties dāvāt tam tikai labestību, un tad arī viņš atdarīs ar labestību, un tad labestība iemājos visu cilvēku sirdīs. Šodien vakarā, mani mīļotie bērni, es jums atnesu visaugstāko labumu, manu Dēlu, kurš ir atdevis dzīvību par jūsu atpestīšanu. Tādēļ, mīļotie bērni, priecājieties un sniedziet savas rokas pretī Jēzum, kurš ir vienīgais, augstākais labums. Pateicos, ka jūs uzklausāt manus aicinājumus.

25.08.2001.g.

Dārgie bērni! Šodien aicinu jūs visus pieņemt lēmumu kļūt svētiem. Bērniņi, lai svētums ir vienmēr pirmajā vietā jūsu domās un katrā situācijā, darbā un sarunās. Tā ienesiet svētumu praktiskajā ikdienā, tad lēnām un pamazām, solīti pa solītim, lūgšana un lēmums kļūt svētiem ienāks arī jūsu ģimenēs. Esiet patiesi prasīgi paši pret sevi un nepiesaistieties materiālajām lietām, bet gan Dievam. Bērniņi, neaizmirstiet, ka jūsu dzīve ir īslaicīga kā zieda mūžs. Pateicos, ka atbildat manam aicinājumam.

10.10.1985.

Dārgie bērni! Es ilgojos arī šodien aicināt jūs visus šajā draudzē dzīvot saskaņā ar maniem vēstījumiem. Īpaši ilgojos aicināt draudzes jauniešus, jaunieši man ir sevišķi dārgi. Dārgie bērni, ja jūs glabāsiet savā sirdī manus vēstījumus, tad jūsos augs svētuma graudi. Es jūs visus kā Māte vēlos aicināt uz svētumu, lai jūs spētu šo svētuma smaržu nodot citiem. Jūs esat kā spogulis citiem. Pateicos, ka atbildat uz maniem aicinājumiem.

25.11.1998.    

Dārgie bērni! Šodien es aicinu, lai jūs sagatavotos Jēzus atnākšanai. Īpašā veidā sagatavojiet savas sirdis. Lai svētās Grēksūdzes Sakraments ir jūsu pirmais darbs atgriešanās ceļā, un tad, dārgie bērni, pieņemiet savā sirdī lēmumu izvēlēties svētuma ceļu. Lai jūsu atgriešanās un jūsu izvēle par svētumu notiek šodien, nevis rīt. Es, bērniņi, visus jūs aicinu pestīšanas ceļā un gribu jums parādīt ceļu uz paradīzi. Tādēļ, bērniņi, esiet mani un kopā ar savu Debesu Māti izvēlieties svētumu. Bērniņi, ar nopietnību pieņemiet aicinājumu lūgties un lūdzieties, lūdzieties, lūdzieties. Pateicos, ka atsaucāties uz manu aicinājumu

 

13.11.1986.

Dārgie bērni! Arī šodien aicinu jūs, lai jūs lūgtos ar visu sirdi un savu dzīvi no dienas dienā veidotu patīkamāku Dievam. Īpaši Es jūs aicinu, lai ar savām lūgšanām un pašaizliedzību jūs sāktu dzīvot svētumā, jo es ilgojos, lai katrs no jums, kurš bijis tuvu klāt šim mīlestības avotam, ienāktu paradīzē ar īpašu dāvanu, ko varētu pasniegt savai Debesu Mātei. Tāda dāvana, ko ilgojos saņemt no jūsu dvēseles, ir svētums. Tādēļ, dārgie bērni, lūdzieties un no dienas dienā veidojiet savu dzīvi svētumā. Es ikkatru mirkli būšu jums tuvu. Es pateicos, ka jūs uzklausāt manus aicinājumus.

 


 

Priesteris t.Slavko Barbaričs

   

Ģimenes lūgšanu tikšanās

 

Kad vecāki, bērni un citi ģimenes locekļi sapulcējas kopā, lai palūgtos, viņi var izmantot šādu piemēru.

 Vislabāk, derīgāk un viskorektāk, ja ģimenes lūgšanu vada tēvs. Labi sākt lūgšanu ar dziesmu, pēc tam ģimenes locekļi var dalīties savos pārdzīvojumos. Šai laikā labi ir lasīt pēdējo Dievmātes vēstījumu un fragmentu no Svētiem Rakstiem.

Lūgšanu tikšanās vadītājs (vislabāk – tēvs) sagatavo nedaudz vienkāršas pārdomas par vēstījuma un Svēto Rakstu lasījuma būtību, lai ierosinātu citus dalīties savās domās. Svarīgi, lai tas būtu īsi un konkrēti. Piemēram, var iesākt, sakot: „šis teksts man nozīmē ...”, vai „šis teksts liek man domāt par ..tēmu...”.

Pēc lasījuma un pārdomām var iesākt Rožukroņa lūgšanu. Uz katru desmiti jābūt personīgajam nodomam. Lūgšanu tikšanās vadītājs nosauc noslēpumu un pēc tam aicina pārējos izteikt lūgšanu nodomus. Svarīgi, lai vienmēr starp desmitēm kā papildinājums kopējam lūgumam, kuram katrs var pievienoties būtu pietiekami daudz laika personīgai lūgšanai. Nav labi gaidīt pārāk ilgi, kamēr tiek izteikti personīgie lūgumi, kā arī izlaist un steidzināt iespējamās personīgās lūgšanas.

Nav vērts katru reizi runāt par savām problēmām, domājot, ka tas noteikti katru reizi jāpasaka. Tā rīkojoties, īpaši nosaucot savus lūgšanu nodomus, tiek pazemināta pārējo aktivitāte. Ir labi klausīties pārējo lūgšanu nodomus un lūgšanā tos ietvert.

Pieredze rāda, ka daudzi cilvēki steidzas atvērties, dalīties ar savām personīgajām lūgšanām. Viņiem nav jājūt, ka viņus tādēļ nosoda, ka viņu lūgšanas mazāk svarīgas. Atvērties lūgšanā viņiem palīdz laiks.

1.Gimenes pārdomas –

 Mīlestība ģimenē kā lūgšanu tikšanās tēma

 

Tēvs iesāk ar krusta zīmi:

Dieva Tēva un Dēla un Svētā Gara vārdā. Amen.

 

Pēc tam var nodziedāt piemērotu dziesmu. Tad tēvs nolasa pēdējo vai jebkuru citu tēmai atbilstošu Dievmātes vēstījumu, sākot ar šādiem vārdiem:

 ‘‘Ieklausīsimies Dievmātes vēstījumā, jo Viņa ir mūsu Māte, skolotāja un Aizbildinātāja. Viņa ir mūsu ģimenes Māte un mēs vēlamies būt kopā ar Viņu, vēlamies mācīties Viņas skolā.’’.

Pēc tam kāds no bērniem var nolasīt Dievmātes vēstījumu.

„Dārgie bērni! Arī šodien es priecājos kopā ar jums un aicinu jūs uz labestību. Es ilgojos, lai katrs no jums nestu mieru savā sirdī un meditētu par vārdiem: es gribu, lai Dievs ieņem pirmo vietu manā dzīvē. Tādā veidā ikkatrs no jums kļūsiet svēti. Runājiet katram, mīļotie bērni, ka jūs ilgojaties dāvāt tam tikai labestību, un tad arī viņš atdarīs ar labestību, un tad labestība iemājos visu cilvēku sirdīs. Šodien vakarā, mani mīļotie bērni, es jums atnesu visaugstāko labumu, manu Dēlu, kurš ir atdevis dzīvību par jūsu atpestīšanu. Tādēļ, mīļotie bērni, priecājieties un sniedziet savas rokas pretī Jēzum, kurš ir vienīgais, augstākais labums. Pateicos, ka uzklausāt savas Debesu Mātes aicinājumu.

 (25.decembrī 1997.g.).

Pēc Dievmātes vēstījuma un pārdomām var nodziedāt kādu dziesmu Dievmātei. Tad tēvs uzrunā sievu un bērnus, katru nosaucot vārdā:

«Dievmāte šos vārdus teica mūsu ģimenei. Viņa vēlās, lai es kā mūsu ģimenes tēvs, izvēlētu Dievam pirmo vietu, lai es kļūtu svēts un lai teiktu jums, ka vēlos katram no jums vislabāko. No savas puses es vēlos darīt visu, ko Dievmāte man liek darīt kā tēvam, un ar savu piemēru es vēlos palīdzēt jums, lai mūsu ģimene spētu kļūt par svētu ģimeni. Es jūtu un zinu, ka arī jūs jūtat, ka mums vienmēr jāpieliek pūles, lai darītu to, uz ko aicina Dievmāte.

Es jums paziņoju, ka vēlos Dievam izvēlēt pirmo vietu, lai ietu svētuma ceļā. No visas sirds es vēlu vislabāko tev, mana sieva, un jums, mani bērni (nosaucot katru bērnu vārdā). Kopā ar jums es izstiepju rokas pretī Jēzum, lai mēs sajustu Viņu mūsu vidū».

Pēc tam tēvs var prasīt piedošanu savai ģimenei par visu, kas šai dienā nav labi darīts, un ar to liecināt, ka vēlās savai ģimenei vislabāko. Tāpat viņš lūdz piedošanu Dievam par visu to laiku, kad Dievs nebija pirmajā vietā viņa dzīvē, viņa domās un viņa vārdos.

Pēc tam māte uzrunā savu vīru un bērnus ar vārdiem: «Es pateicos tev, dārgais vīrs, par to, ko tu mums teici. Tas dod man spēku piedot tev tavas bez iemesla sūdzības( tavu niknumu, nemieru, par to, ka tu atnāci iedzēris, par nokavēšanos, u.t.t.). Es piedodu arī jums, mani bērni, par nepaklausību( slinkumu u.t.t.), es apstiprinu, ka es arī vēlos izvēlēt Dievam pirmo vietu un ka vēlos priekš jums vislabāko. Es lūdzu piedošanu par visām sāpēm, ko jebkad jums esmu nodarījusi».

Pēc tam māte var atkal teikt par savu vēlēšanos iet svētuma ceļā, tā, kā aicina Dievmāte, un stiept rokas pretī Jēzum un Marijai.

Labi, ja bērni izsaka savu prieku par to, ka vecāki grib Dievam izvēlēt pirmo vietu savā dzīvē, par to, ka vēlās svētumu un vislabāko saviem bērniem.

Sekojot vecāku piemēram, viņi apstiprina personīgo lēmumu Dievam izvēlēt pirmo vietu un kļūt svētiem.

‘‘Sekojot jūsu piemēram, es arī gribu Dievam izvēlēt pirmo vietu savā dzīvē. Es vēlos kļūt svēts, es vēlu vislabāko katram no jums. Es vēlos lūgties un būt Dievmātes skolā kopā ar jums. Es lūdzu piedošanu par visām manām kļūdām ( par meliem, slinkumu u.t.t.)’’

Šo lūgšanu tikšanās daļu var noslēgt ar dziesmu, veltītu Dievmātei.

Tēvs aicina visus ieklausīties svēto Rakstu lasījumā un kāds no bērniem var nolasīt fragmentu no Pāvila vēstules efeziešiem.

 “Sievas, lai ir paklausīgas saviem vīriem, kā tam Kungam, jo vīrs ir sievas galva, tāpat kā Kristus ir Baznīcas galva, būdams Savas miesas Pestītājs. Bet kā Baznīca Kristum, tā arī sievas visā padotas saviem vīriem.

 Vīri, mīliet savas sievas, tāpat, kā arī Kristus mīlējis Baznīcu un Sevi atdevis par viņu. Lai viņu darītu svētu, šķīstot to ūdens kristībās un dzīvības vārdiem, sagatavodams Sev krāšņu Baznīcu, kurai nav ne traipa, ne grumbas, ne cita kā tamlīdzīga, bet lai tā būtu svēta un bez vainas. (Еf 5, 22-24; 25-27).

 “Bērni, klausait saviem vecākiem tā Kunga vārdā, jo tas ir taisnīgi! Godā tēvu un savu māti! Tas ir pirmais bauslis ar apsolījumu: lai tev labi klātos un tu ilgi dzīvotu virs zemes. Arī jūs, tēvi, nekaitinait savus bērnus, bet audziniet viņus tā Kunga kārtībā un mācībā!” (Еf 6, 1-4)

 

 

2. Rožukroņa priecīgā daļa.

 Šīs meditācijas par Rožukroņa priecīgo daļu var palīdzēt ģimenei kopīgā lūgšanā.

Šai vakarā mēs apņēmāmies Dievam atvēlēt pirmo vietu savā dzīvē. Lūdzoties „Es ticu..”, mēs godbijīgi apliecinām savu ticību.

Eņģeļa pasludināšana.

Svētā Marija, kad eņģelis atnāca pie Tevis, Tu teici: „Redzi, es esmu Kunga kalpone”. Dievs bija pirmā vietā Tavā dzīvē. Tā arī mēs vēlamies Dievam atvēlēt pirmo vietu, kā Tu mūs aicināji, kā Tu pati to darīji. Šai noslēpumā mēs lūdzamies – visi kopā un par katru no mums, lai tas patiesi notiktu, lai Svētais Gars nonāktu pār mums, iemājotu mūsu sirdīs un vadītu mūs.

Tēvs mūsu, 10 Esi sveicināta, Marija... Gods lai ir Tēvam.., Ak, mans Jēzu...

Elizabetes apmeklēšana

Svētā Marija, Tu apmeklēji savu radinieci Elizabeti un viņas ģimeni. Tu atnesi prieku un mieru. Tu lūdzies viņu ģimenē un palīdzēji viņiem. Tagad mēs lūdzam Tevi: atnāc pie mums un palīdzi mums kļūt svētiem, kā mēs solījām. Mēs lūdzamies par ģimenēm, kuras Tevi nepieņem. Tēvs mūsu, 10 Esi sveicināta, Marija... Gods lai ir Tēvam.., Ak, mans Jēzu...

Jēzus dzimšana

Svētā Marija, Tu dzemdēji Jēzu Betlēmē un ar mīlestību pieņēmi Viņu. Šai noslēpumā mēs, šīs ģimenes bērni, vēlamies pateikties Dievam par mūsu tēvu un māti. Mēs vēlamies lūgties par viņiem, lai viņi vienmēr būtu labi viens pret otru un novēlēt, viņiem visu labāko. Lai mūsu ģimene dzīvo mierā un labvēlībā. Lūgsimies, lai mēs iemācītos pateikties un godināt Dievu, lai mēs būtu labas gribas cilvēki.

Tēvs mūsu, 10 Esi sveicināta, Marija... Gods lai ir Tēvam.., Ak, mans Jēzu...

Jēzus upurēšana svētnīcā

Svētā Marija, Tu atnesi Jēzu svētnīcā. Simeona sirds piepildījās ar prieku, jo viņš pazina savu Pestītāju. Šai noslēpumā mēs, lūgsimies par savām vecvecmāmiņām un vecvectētiņiem, un par visiem mūsu ģimenes veciem cilvēkiem, lai vēlētu viņiem labu, apsolot ieklausīties viņos un palīdzēt viņiem. Mēs lūdzamies, lai mēs būtu pacietīgi un mīlestības pilni attiecībā uz viņiem, lai viņi dzīvotu mierā un katru dienu skatītos nākotnē ar prieku.

Tēvs mūsu, 10 Esi sveicināta, Marija... Gods lai ir Tēvam.. ,Ak, mans Jēzu...

Jēzu atrod svētnīcā.

Svētā Marija, mēs zinām, ka Jēzus bija labs un paklausīgs Dēls, un ka Tu uztraucies, kad pazaudēji Viņu Jeruzalemē. Trīs dienas Tu un sv. Jāzeps ar skumjām meklējāt Jēzu. Beidzot Tu atradi Viņu Svētnīcā un Tavas ciešanas pārvērtās priekā. Jūs atkal atgriezāties Nācaretē, Jēzus bija paklausīgs, pieauga Dieva gudrībā un zinībās. Šai noslēpumā mēs lūgsimies par vecākiem un bērniem, par mūsu ģimeni un par to, lai visas tās sāpes pārvērstos priekā. Mēs lūdzamies, lai mūsu vecāki audzina mūs mierā un priekā un mēs būtu paklausīgi. Lūgsimies par tām ģimenēm, kuras ir nestabilas strīdu un nekārtību dēļ. Marija, lai Kungs palīdz viņiem un ņem viņus savā aizbildniecībā.

Tēvs mūsu, 10 Esi sveicināta, Marija... Gods lai ir Tēvam.., Ak, mans Jēzu...

3.     Svētības lūgšana

Pēc Rožukroņa tēvs runā par to, cik svarīgi lai ģimenei būtu Dieva svētība, lai katrs varētu izpildīt personīgo no Dieva doto saskaņā ar Dieva gribu.

    Tēvs izlūdz Dieva svētību ģimenei:

    ‘‘jūs tikko dzirdējāt Dieva Vārdu, kas bija domāts katram no jums un lūdzāmies Rožukroni. Palūgsim Dievu, lai Viņš svētī mūsu ģimeni, lai katrs no mums varētu izpildīt savu aicinājumu saskaņā ar Dieva gribu.

Kungs, svētī mūsu ģimeni. Svētī mūs, vecākus, lai mēs varētu mīlēt viens otru, dzīvot saskaņā un mierā un kalpot dzīvībai saskaņā ar Tavu svēto gribu. Svētī mūsu bērnus, dāvā mums žēlastību palīdzēt viņiem, lai viņi pieaugtu Tavā un cilvēciskā gudrībā un zinībās. Dāvā mums žēlastību pretoties katram ļaunumam un kārdinājumam, kurš tiecas iznīcināt mūsu ģimenes vienību. Ar Dievmātes un svētā Jāzepa aizbildniecību stiprini mūs ticībā un mierā. Dāvā mums lūgšanas garu un mīlestības un miera garu lūgšanā. Dievs, mūsu Tēvs, dāvā mums mierīgu nakti un laimīgu nāvi. Caur Jēzu Kristu mūsu Kungu. Amen.

 


Дорогие друзья!

(Gavēņa rekolekcijas ЛАТВИЯ: Термин: 02.10. – 6.10.2006

  

РОССИЯ: Термин: c 15.05. по 20.05. 2006

Александрова Елена (e-mail: arrial2000@mail.ru  ;tel.fax: 0070951529948; mob.tel: 0079104731902)

Oльга Князева (e-mail: olga_knyazeva@list.ru ; tel.fax: 007 3472771617)

 

УКРАИНА: Термин: с 24.03. по 01.04.2006

Дуда Мирослав(e-mail: posmishka@mail.uz.ua ; mob.tel: 00380505026414)

 

ЛИТВА: Термин: с 08.05. по 13.05.2006

брат Паулиус(e-mail: brolispaulius@libero.it ; tel.: 0037068782996)

Дануте Тотораитите(e-mail: Mirija@one.lt ; tel: 0037052343 330)

 

ЛАТВИЯ: Термин: 02.10. – 6.10.2006

Зинаида Лапса(e-mail: zinaidaz@inbox.lv ; mob.tel: 003718318855; 003719139702)

 

Духовные упражнения будут переводиться на русский язык.


* * *

 

КООРДИНАТОРЫ

 

Междугорье  

Терезя Гажиова, mail: terezia.gaziova@tel.net.ba

tel.fax 00387 36 650 004

Россия            

Oльга Князева, mail: knyazev@anrb.ru

450059, Уфа, ул. Рихарда Зорге, дом 24/1, кв.34

tel.fax 007 3472771617 (для Ольги)   

                              Tel.mob: 07 9 17 464 3735

Украина         

Славик Тайпс, mail: karmelakriss@pobox.sk

tel: 00 380 503 724 077

Литва            

Дануте Тотораитите, mail: i.kondratiene@vdtat.lt

tel: 00 370 52 343 330

Латвия           

Зинаида Лапса, mail: zinaida@eriga.lv 

tel. mob: 00371 8318855, 003719139702

Словакия     

Марта Ухалова, mail: marta@maria.sk

tel. 00421 905 412 040

Web: www.medjugorje.narod.ru   email: medjugorje@rambler.ru

 

 Web:www.medjugorje.ru