Medjugorjes Balss

Lūgšanu grupu avīze

2005.gada februārī

 

Ielādēt rakstu doc formāta (323 kB)

 Dievmātes vēstījums 2004.g. 25. janvārī

Dārgie bērni! Patreizējā žēlastības laikā atkal no jauna aicinu jūs uz lūgšanu. Lūdzieties, bērniņi, par kristiešu vienību, kamēr jūs visi kļūsiet kā viena sirds. Vienotība iemājos jūsu vidū tik lielā mērā, cik jūs lūgsities un piedosit. Neaizmirstiet: mīlestība uzvarēs vienīgi tad, ja jūs lūgsities un būs atvērtas jūsu sirdis. Pateicos, ka atsaucaties manam aicinājumam.

 


Lūgšanu nodoms šim mēnesim:

mēs lūdzamies par kristiešu vienību

 

 Dārgie draugi! Šai žēlastības laikā Marija, Miera Karaliene, mums atgādina, cik svarīga ir lūgšana par kristiešu vienotību. Mēs visi zinām, cik jautājums par kristiešu vienību ir sāpīgs. Atceros, kā reiz svētceļnieki jautāja vizionārei Vickai, ko Dievmāte saka par kristiešu dalīšanos, un viņa atbildēja: „Dievs negrib, lai mēs būtu sadalīti, dalāmies mēs paši, cilvēki. Marija – visu cilvēku Māte, un katrai mātei ir svarīgi, lai viņas bērni dzīvotu vienotībā, savstarpējā sapratnē un mierā. Tāpēc Dievmāte nāk pie mums un mūs māca, ka, ja pie Dieva atgriezīsimies vispirms mēs, tad atgriezīsies arī apkārtējie ap mums esošie cilvēki, un tad vienotība kļūs iespējama“.

            Vizionārs Ivans, tiekoties ar svētceļniekiem, saka: „Marija ir visu mūsu Māte un Viņai nav svarīga ādas krāsa, nacionalitāte, reliģiskā piederība.., un citas atšķirības.  Viņa ir Māte katram no mums un mēs – Viņas bērni. Viņa mīl mūs visus ar vienādu mīlestību, un nevienu neatstumj“.

            Mums, kuri esam nolēmuši mācīties un pieaugt Marijas skolā, Dievmāte lai ir piemērs un ideāls. Viņa māca mums, pirmkārt, sākt ar sevi. Iespējams, mēs vēlētos daudz ko mainīt šai pasaulē un arī Baznīcā, un mēs lūdzamies par pasaules atgriešanos un par kristiešu vienību. Bet te rodas jautājums: kas ir šī  pasaule, šī Baznīca? Mūsu Māmiņa mūs māca, ka tā ir gan es, gan tu..., tad, kad es piedodu, mīlu un lūdzos, tad starp mums rodas vienotība. Var teikt, ka vienotība ir tiešā atkarībā no mūsu lēmuma lūgties un piedot. Ar kādu apņemšanos un centību mēs to darīsim, tik arī būs iespējama vienotība. Kādā no vēstījumiem Marija teica, ka ar lūgšanu un mīlestību var pārvarēt pat to, ko liekas neiespējami pārvarēt.

Dievs vēlās radīt, veidot šo pasauli vienotībā ar mums, bet Viņš dod mums pašiem gribas un izvēles brīvību. Viņš jautā: „Bet vai tu to gribi?“

Kad mēs sapulcēsimies uz lūgšanu kopā ar Mariju mēneša pirmajā sestdienā 05.01.05, lai mūsu lūgšana ir vārdi, ko teica Jēzus: „Lai visi ir viens“!  

Šeit, Medjugorjē, mēs tik dziļi piedzīvojam vienotības un miera dāvanu. Kad šurp ierodas svētceļnieku grupas no Ukrainas un Krievijas, daļa no kuriem pieder pareizticīgai, daļa –  grieķu katoļu un daļa latīņu rita katoļu Baznīcām, tad mēs kļūstam liecinieki tam, kā svētīgajā Dievmātes klātbūtnē sarūk visu dalījumu sienas. Cik bieži mums cilvēki saka, ka te viņi jūtas kā vienas Mātes bērni. Un tā ir debesu dāvana, jo kā gan var izskaidrot to, kas šeit notiek cilvēku sirdīs. Un tieši dienā, kad Baznīca atceras svētā apustuļa Pāvila atgriešanos, mūsu Māte runā par vienotību. Cik ļoti šai laikā mums vajadzīga tieši šī Medjugorjes dāvana, šīs vietas, kura, es varētu teikt, ir vienotības centrs, kurā notiek tik daudz brīnumainu atgriešanos pie Dieva!

Debesu Tēvs, mēs pateicamies Tev par Marijas klātbūtnes dāvanu, par Viņas skolu. Kopā ar Viņu, ar Vienotības Māti, lūdzam Tevi: dāvā mums Tavu Svēto Garu. Dod mums lūgšanas Garu, Garu, kurš apvieno visu, kas dalīts, jo tikai Tavs Gars spēj savienot to, ko cilvēks ir sadalījis. Mēs lūdzam Tevi: apvieno mūs!

Debesu Tēvs, mēs uzticam Tev visus cilvēkus, kuri sauc sevi par kristiešiem, un lūdzam Tevi Jēzus vārdā: lai visi būtu viens!  Lai atveras Tev, TAVAM SVĒTAJAM GARAM, mūsu sirdis, Tava mīlestība lai uzvar mūsos.

Mēs lūdzam Tevi par visiem tiem, kuru sirdis vēl aizvērtas, un tāpēc viņi nespēj un neprot mīlēt, piedot, lūgties. Nāc pie viņiem ar Tavu Svēto Garu!

Marija, mūsu Māte, Tu mums saki: „Es nesu jūs visus savā sirdī“. Tava sirds ir atvērta katram. Mēs gribam būt līdzīgi Tev. Palīdzi mums mīlēt tā, kā mīli Tu.

Terēze no Medjugorjes.

 

Medjugorjes priestera Ljubo Kurtoviča komentārs

  Dievmātes vēstījumam 25.01.2005.

 

Lūdzieties par kristiešu vienību

 

Mūsu Debesu Māte arī šodien runā ar mums no savas Mātes Sirds dziļumiem, no Sirds, kura pilna līdzjūtības. Mēs esam Viņas bērni, un Viņa labi zina, ka mēs vēl joprojām esam tikai ceļā uz Debesu valstību. Marija nāk pie mums, lai mēs izvēlētos to ceļu, kuru gāja Viņa pati, lai mēs varētu nokļūt un būt kopā ar Viņu tur, kur Viņa ir tagad.

Mūsu Māte nāk pie mums ar aicinājumu uz lūgšanu. Lūgšana mums katram ir tas nosacījums, ka Dievs vēlās un dod mums žēlastības dāvanas. Nav cita ceļa pie Dieva un Viņa žēlastības dāvanām, kā tikai lūgšana. Tā sv. Avilas Terēze saka: «ja jums kāds teiks, ka eksistē cits ceļš pie Dieva, kā lūgšana, neticiet.»  Mūsu debesu Māte nenogurstoši aicina mūs un atgādina mums pirmo mūsu ticības mācību stundu un mūsu pirmos soļus ceļā uz Dievu. Ar savām parādībām un vēstījumiem Dievmāte mums liek saprast, ka Viņa ir ar mums. Viņa – mūsu Māte un Baznīcas Māte, tāpēc kā rūpīga Māte atkārto mums, lai mēs lūgtos par kristiešu vienību, lai mēs visi būtu vienoti. Māte labi zina, ka vienotība iespējama, un mēs varam un mums jāizlūdz to no Dieva, jo tā ir Dieva dāvana, ko Dievs vēlās dot mums, Viņa bērniem.

Šodien, apustuļa Pāvila atgriešanās svētkos beidzas lūgšanu nedēļa par kristiešu vienību. Taču tas nenozīmē, ka šodien mēs tiekam atbrīvoti  no pienākuma lūgties par vienību, kā arī no vēlēšanās redzēt visus vienotus savas ticības Jēzum Kristum apliecinājumā.

Arī mūsu pāvests Jānis Pāvils II vispārējā audiencē trešdien, 2005.gada 19.janvārī vērsās pie mums ar šādiem vārdiem: «par cik samierināšanās starp kristiešiem pārsniedz cilvēciskās spējas un saprašanu, lūgšana dod cerību, kura nepieviļ, jo tā ir paļaušanās uz Dievu, Kurš rada visu no jauna. Lūgšana reizē arī attīra domas, prātu, jūtas un atmiņu. Vienotība – tā ir Dieva dāvana, par kuru mums jālūdzas nemitīgi pazemībā un patiesībā.»

Tikai Jēzus Kristus, Kurš ir vienīgais Baznīcas dibinātājs, spēj mūs apvienot. Par to mūs brīdina jau apustulis Pāvils: « Jo citu pamatu neviens nevar likt, kā to, kas jau likts: tas ir Jēzus Kristus. Vai kāds uz ši pamata ceļ zeltu, sudrabu, dārgakmeņus, vai koku, sienu, salmus, to parādīs katra darbs. Tā Kunga diena to atklās, jo tā parādīsies ar uguni, un kāds kura darbs, to pārbaudīs uguns. Ja kāda darbs, ko tas cēlis, pastāvēs, tas saņems algu» (1Kor.3:11-14).

Svētais Gars vada Baznīcu, Viņš savā Spēkā mudina to lūgties par kristiešu vienību, jo Viņš ir Tas, Kurā mēs vienoti.

Mūsu Māte mums saka, ka vienotība iespējama, un tā notiks, jo tās īstenošana ir tiešā atkarībā no tā, cik mēs esam gatavi lūgties un piedot.

Marija aicina mūs atvērt sirdis, jo tikai atvērtā sirdī var iemājot Dievs un ienest Savas dāvanas. Vienīgi lūgšana spēj atvērt cilvēka sirdi un padarīt to žēlsirdīgu, līdzjūtīgu katrai cilvēciskai būtnei, visai radībai. Tāda sirds nes sevī lūgšanu, neskatoties uz visām ciešanām, un lūdzas pat par tiem, kuri dara ļaunu tuvākam. Mūsdienu pasaule gaida tādas atvērtas un žēlsirdīgas sirdis, ilgojas pēc tādām lūgšanām, kurās ietverta visa cietēja cilvēce.    

 

                                                            Pr.Ljubo Kurtovičs, Medjugorje.


 

 

Priesteris t.Slavko Barbaričs OFM:

 Lūdzieties kopā priecīgu sirdi

 

kādai jābūt lūgšanas grupas tikšanās

 

 Runājot par lūgšanu grupām, vizionāri vienmēr uzsver Dievmātes izteikto vēlēšanos, lai šādas grupas vadītu priesteri. Taču, praksē, mēs zinām, ka daudziem priesteriem nav sliecība vadīt lūgšanu grupas un vispār piedalīties šādās lūgšanu grupu tikšanās.

Lūk, kāpēc mēs iesakām lūgšanu grupām lūgties par priesteriem, kuri varētu būt lūgšanu grupas vadībā. Kamēr tāds priesteris nav atrasts, lūgšanu grupu var vadīt viens no lūgšanu grupas dalībniekiem, saņemot visas grupas atbalstu un lūgšanas.

Neatkarīgi no tā, kurš būs lūgšanu grupas līderis, viņam jāpieturas pie noteiktiem likumiem. Un, pirmkārt, jāsargās no tā, lai nekļūtu par vienpersonisku līderi, to vienīgo, kurš viens aktīvi gatavojas lūgšanu grupas tikšanās veidošanai un vadībai. Katram grupas dalībniekam jābūt gatavam, ka arī viņam tiks dota  iespēja  sagatavot un veidot šādu tikšanos. Ja katrs grupas dalībnieks aktīvi gatavojas  uz šo tikšanos, viņš kļūst atbildīgs par grupas darbu un par tās tālāku attīstību. Ja ar sagatavošanos nodarbojas tikai viens cilvēks, tad pārējie grupas dalībnieki vai nu kļūst pasīvi, vai kritiski attiecībā uz darbu grupā, kas negatīvi ietekmē kā katru cilvēku atsevišķi, tā arī grupu kopumā. Ja cilvēks ir aktīvs, viņš nopietni mācās lūgties un vadīt grupu, un tādā veidā tiek pasargāts no paša negatīvas nostājas.

Mēs tik viegli kritizējam tāpēc, ka otra cilvēka lūgšana ir atšķirīga no mūsējās. Cilvēks, kurš ir aktīvs un kurš nopietni gatavojas uz lūgšanu grupas tikšanos, gribot negribot arī pats mācās strādāt ar cilvēkiem. Un, ja lūgšanu grupas tikšanās viņu arī neapmierina, viņš iecietīgāk izturas pret to, kurš vada šo grupu un vieglāk piedod viņam trūkumus. Tam, kurš visiem spēkiem cenšas vadīt šo lūgšanu grupas tikšanos, bet pieļauj, ka tā ne visiem varētu patikt, vieglāk saprast un pieņemt citādu lūgšanas veidu.

Gatavojot tikšanos, nepieciešami atcerēties tās virzienus un būtību, kur viens no galvenajiem virzieniem ir iespēja katram dalībniekam izteikt sevi un savas jūtas. Izteikt ne tikai to, kas palīdz augt un attīstīties, bet arī to, kas tam traucē. Tikšanās vadītājam tāpat jāapzinās grupas dinamiku un īpatnības. Ja kāds apzināti vai neapzināti norobežojas no problēmām, kuras pārdzīvo lūgšanu grupas dalībnieki, viņš ar to grauj grupu.

Eksistē tiešs un pastarpināts veids, kā vadīt lūgšanu grupu. Pastarpināts – vienmēr ir labāks, jo dod iespēju katram tās dalībniekam izteikt sevi jebkurā laikā un tādā veidā veicināt grupas attīstības procesu.

 Aktīvu visu grupas dalībnieku piedalīšanos sasniegt nav tik grūti, pietiekami, ja tikšanās reizē katram atvēl laiku sevis izteikšanai.

Pie tā patiešām būtu jāstrādā. Ja tikšanās laikā kāds no grupas nav gatavs runāt par sevi, viņam tas ir jāpaziņo grupai. Ja viņš paliek aizvērts, noslēgts un neko nestāsta par sevi, tas vienmēr rada bažas interpretēt viņa klusēšanu kā kaut ko negatīvu, kā nevēlēšanos ņemt dalību lūgšanu grupā un tās darbā. Kad pie tādas pārliecības nonāk vairāki grupas dalībnieki, var rasties grupējumi un rodas augsne nosodīšanai, aprunāšanai, un tas vienmēr grauj vienotību, grupas attīstību un garīgo briedumu.

Tāpēc lai galvenais likums katram grupas dalībniekam ir godīga un drosmīga savas nostājas, savu jūtu izteikšana. Pat ja viņš neko nejūt, viņam tas ir jāpasaka. Tad grupa pastāvēs, saglabās savu eksistenci, tā balstīsies uz katra atklātību, labvēlību  un savstarpēju saprašanos.

Nepieciešams atzīmēt, ka visam teiktajam grupā ir jāpaliek grupas robežās un tas nedrīkst iziet ārpus grupas. Dažreiz pietiek ar mazāko neuzmanību vai nenozīmīgu ieminēšanos ārpus grupas par to, kas notiek grupā, lai starp grupas locekļiem zustu uzticēšanās.

Lūgšanu grupas vadītājam vienmēr jāuzsver, ka viņi visi ir draugu apvienība, kuri kopā lūdzas, sarunājas un kopā dzied. Viņi uzticas viens otram, atveras viens otra priekšā un kopīgi caurskata savas problēmas. Viņi lūdz viens otram lūgties pat tādām vajadzībām, kuras iespējams izteikt tikai lūgšanu grupā.

Visai bīstami lūgšanu grupai, ja tās vadītājs kļūst autoritatīvs. Ne mazāk riskanti, ja vadītāja pretenzijas kļūst tik valdonīgas, ka viņš runā tikai par personīgām sajūtām, neļaujot izteikties citiem.

Lūgšanu grupas vadītājam jābalstās uz Svētajiem Rakstiem un, ja tā ir Medjugorjes lūgšanu grupa – uz pēdējo Dievmātes vēstījumu, vai uz jebkuru citu Viņas vēstījumu.

Medjugorjes lūgšanu grupai un tās vadītājam jābūt ļoti vienkāršiem savstarpējās attiecībās, jābūt  godīgiem un atvērtiem. Kad lūgšanu grupās rodas tā saucamie „vizionāri” vai cilvēki, kuriem liekas, ka viņi saņem dažādus „vēstījumus”, tad grupas eksistencei draud grupējumu veidošanās, un kā sekas ir grupas šķelšanās. Jo vienkāršākas un godīgākas ir tikšanās, jo vieglāk lūgšanu grupas dalībniekam atrast sevi un realizēt savas spējas.

Katram grupas dalībniekam jābūt maksimāli uzmanīgam, lai pamanītu un nepaietu garām šādām noklusētām grūtībām un konfliktiem. Ja vadītājs jūt, ka tādi konflikti ir, viņam jāatrod laiks sarunai un nopietnai jautājuma apspriešanai. Labi, ja savus spriedumus un izjūtas vispirms izsaka vadītājs vai kāds cits grupas loceklis. Iesākt var, piemēram, tā: „pēdējās grupas tikšanās reizēs es grupā jūtos neomulīgi, tāpēc ka ne visi piedalās lūgšanā. Ja kāds jūt to pašu, lai izsaka savas domas, tad man un pārējiem kļūs vieglāk”. Laiku pa laikam labi mēģināt vingrinājumus, kas varētu kalpot grupas dinamiskai attīstībai.

Ja nav pievērsta pietiekama uzmanība šādām negatīvām parādībām grupā, tās var dalīt, sašķelt grupu, radīt neuzticēšanos un iznīcināt patieso lūgšanas garu. Jo mazāk lūgšanu grupā tiek dota brīvība  pašapliecināšanai, jo piemērotāka augsne rodas apakšgrupu veidošanai. Jo mazāk katra problēmas tiek apspriestas grupā, jo vairāk rodas „sačukstēšanās” aiz muguras.

Mums jābūt uzmanīgiem arī ar to, ka daži cilvēki sevi apliecina skaļāk kā pārējie, un tāpēc nomāc tos, kuri mazāk droši un neizlēmīgāki. Vadītājam jādod iespēja izteikties katram grupas dalībniekam un laikus apstādināt to, kurš sevi apliecina pārāk skaļi. Piemēram, var teikt: „man liekas, tev jāizsakās skaidrāk. Mēs gribam saprast, ko tu pūlies mums pateikt. Un pie tam, nevajag atkārtoties. Mēs gribētu uzklausīt arī pārējos, katrs vēlās kaut ko teikt, u.t.t.”. Pēc tam pacietīgi uzklausīt pārējos.  

Jebkuru dialogu lūgšanu grupā nepieciešami sākt ar sevi. Piemēram: „es jūtu.., es domāju... , man liekas..., var būt, es kļūdos...”. Katru jaunu priekšlikumu, lai kurš to izteiktu, ir jāapspriež, bet tam, kurš to ir izsaka, tas jādara iespējami delikātā veidā

       

КООРДИНАТОРЫ

 

Междугорье  

Терезя Гажиова, mail: terezia.gaziova@tel.net.ba

tel.fax 00387 36 650 004

Россия            

Oльга Князева, mail: knyazev@anrb.ru

450059, Уфа, ул. Рихарда Зорге, дом 24/1, кв.34

tel.fax 007 3472771617 (для Ольги)   

                              Tel.mob: 07 9 17 464 3735

Украина         

Славик Тайпс, mail: karmelakriss@pobox.sk

tel: 00 380 503 724 077

Литва            

Дануте Тотораитите, mail: i.kondratiene@vdtat.lt

tel: 00 370 52 343 330

Латвия           

Зинаида Лапса, mail: zinaida@eriga.lv 

tel. mob: 00371 8318855, 003719139702

Словакия     

Марта Ухалова, mail: marta@maria.sk

tel. 00421 905 412 040

Web: www.medjugorje.narod.ru   email: medjugorje@rambler.ru

 Дорогой друг!

Если хочешь поделится своими мыслями или желаешь чтобы мы молились за тебя - НАПИШИ!